Bijeenkomsten H<W 60 voor Toponymie en Dialectologie 20 (1946), pp. 49-62. 3. De verklaring van de naam Walcheren door Blok wordt momenteel ook gevolgd in: G. van Berkel, K. Samplonius,Nederlandse plaatsna men verklaardRotterdam 2018. (Tevens te vinden op de website Etymologiebank.nl.) Impersant: een eindstop Op de 'Impersant'-foto op de achterzijde van de januari-Wete staat geen paal, maar hoe heet zo'n ding... "Een kraanbaanbe- grenzer? Een kraanstootblok? Een kraan stopper?" Ruud Dijkstra uit Vlissingen weet dat het in zijn woonplaats staat: aan de Ko ningsweg, links, vlak voor de tijdelijke Ko- ningsbrug, komend vanaf de Keersluis brug. Alle inzenders weten waar het ding staat en de meesten houden het op een stoot- blok. Ed Hontelé, die de foto inzond, spreekt zelf van een eindstop. Hij is van de kraanbaan van de voormalige scheepswerf De Schelde, inderdaad bij de Koningsbrug, aan de afbouwkade waar ook de timmerfa briek staat. Rinus Roelse uit Koudekerke stuurde ons een foto waarop de omgeving duidelijker uitkomt. Hij schrijft erbij: "De kraan die hier vroeger zijn werk deed, staat weer in volle glorie op de afbouwkade, nu de Jan Weug- kade geheten." Op bezoek bij de Volkssterrenwacht Op dinsdag 12 en woensdag 13 november jl. brachten we in 'tweeploegendienst' een bezoek aan de Volkssterrenwacht Philip- pus Lansbergen in Middelburg. Twee avon den, want de ruimte is er beperkt en de belangstelling van HKW-leden groot. Op dinsdag beten wij het spits af. We kre gen een praatje en daarna een rondleiding in het museum. Gastheer Rijk-Jan Koppe- jan, de voorzitter van de Volkssterren- wacht, ging eerst in op het sterrenkundig rijke verleden van Middelburg. We maakten kennis met de mensen die daaraan heb ben bijgedragen. Wat de geschiedenis van de sterrenwacht zelf betreft, die werd in 1967 opgericht en is daarmee de oudste volkssterrenwacht van Nederland. Onder dak werd gevonden aan de Herengracht. De verhuizing in 1972 naar een opknap- pand met onderhoudsverplichting op het Noordbolwerk (het voormalige zusterhuis)

de Wete | 2020 | | pagina 62