H<W Feiten en mededelingen 67 Wie wil oude Wetes beheren? In het nieuwe tentoonstellingspaviljoen krijgt u een rondleiding met een gids. Daar na is er een kopje koffie of thee, en kunt u op het terrein - dat 3 hectare groot is - rondlopen. Graag zien we u in Nieuwdorp. Misschien kunt u eerst de routebeschrijving op inter net raadplegen. Woensdag 8 juli 2020, 14.00 uur ont vangst in het Bevrijdingsmuseum, Coudorp 41, Nieuwdorp. Entree 10,50, met Muse umjaarkaart gratis (koffie/thee en gidsen gratis). Het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. (staats- pareltjes.nl) Te koop: het Bevrijdingsnummer Van het oktobernummer 2019 van De Wete, het zgn. Bevrijdingsnummer, zijn nog exemplaren beschikbaar. Ze zijn te koop voor een schamele 5,- per stuk; bij twee exemplaren of meer hoeft u er maar 4,- per stuk voor neer te tellen. Als u een mailtje stuurt naar onze penning meester Rob Hubrechsen, penningmees- ter@hkwalcheren.nl, of hem belt op 0113 373891, dan heeft u ze rond Bevrijdings dag in huis. Afscheid Wete-redacteur Het zal u misschien zijn opgevallen dat in het lijstje van redactieleden de naam van Jan van Roosendaal ontbreekt. Jan heeft besloten na zes jaar actief te zijn geweest met redigeren en recenseren weer iets anders leuks te willen doen. De redactie bedankt hem zeer hartelijk voor het werk dat hij voor De Wete heeft gedaan. Van ons zeer gewaardeerde periodiek De Wete zijn veel meer oude nummers be schikbaar. Een lijst hiervan staat op onze website. Deze oude Wetes worden mo menteel bewaard in het Zeeuws Archief en beheerd door Leo Hollestelle. In verband met ruimtegebrek heeft Leo gevraagd of iemand ze wil overnemen. Het gaat om 20 a 25 archiefdozen (afmetingen ca. 26 x 36 cm) met een rugdikte van ca. 11 cm. Dit betekent een ruimtebeslag van tussen de twee en tweeënhalve meter. Het bestuur denkt dat er vast wel een HKW-lid is te vinden dat deze pareltjes in huis wil hebben en er eens een tijdje in wil grasduinen. U dient dus de beschikking te

de Wete | 2020 | | pagina 69