68 hebben over minimaal twee meter plank ruimte en de bereidheid de lijst op de web site bij te houden. Mocht er vraag zijn naar oude nummers, dan is het de bedoeling dat u deze verzendt. Het financiële regel werk, en het technische gedeelte m.b.t. de website, worden uiteraard door het bestuur gedaan. U kunt zich hiervoor melden bij het secre tariaat, info@hkwalcheren.nl, of telefonisch via 0118-629449. Online begraafplaatsen Het project 'Online Begraafplaatsen' is een initiatief van de Stichting Online-Verleden en heeft als doel het gratis beschikbaar stellen van begraafplaatsinformatie. De doelgroep is enerzijds de genealogisch onderzoeker en anderzijds de geïnteres seerde familieleden. Op de website van de stichting worden de gegevens op een ob jectieve wijze weergegeven met inachtne ming van de gevoelens van de nabestaan den. Inmiddels hebben vele honderden vrijwilli gers 1.496.147 grafmonumenten op 2.729 begraafplaatsen in binnen- en buitenland geregistreerd op de website www.online- begraafplaatsen.nl. Ook de meeste Wal- cherse begraafplaatsen zijn in beeld ge bracht. In de komende jaren worden onder andere die van Aagtekerke, Domburg, Ga- pinge en Kleverskerke nog bewerkt. Bunkerverhalen Vanaf dit jaar is de unieke hospitaalbunker, onderdeel van het bunkercomplex in de duinen van Dishoek, op verzoek toeganke lijk voor publiek. Hier leefden soldaten in de manschappen- bunkers en werden hevige gevechten ge voerd. Tijdens de rondleiding komt de ge schiedenis van de Slag om de Schelde tot leven. U hoort de menselijke kant van het verhaal, door anekdotes van beide strijden de partijen. Het legt het drama van de oor log bloot en geeft een levendig beeld van de heftige strijd die hier is gevoerd om Nederland te bevrijden. Bent u nieuwsgierig geworden? Boek dan snel een rondleiding. Wilt u, alleen of sa men met anderen, een rondleiding boe ken? Dat kan via info@bunkerverhalen.nl. De rondleiding is ook zeer geschikt voor kinderen. Kosten: 8,- per persoon, kinderen 4 t/m 12 jaar 4,-. Duur rondleiding: circa 1,5 uur. Tip: trek stevige schoenen aan. Let op. de rondleiding is helaas niet toe gankelijk voor kinderwagens en rolstoelen. Voor verdere informatie: www.bunkerver- halen.nl. De jaarvergadering, die gepland was op woensdag 22 april a.s., is uitge steld vanwege de viruspandemie. Zie verder het bijgesloten inlegvel van het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren.

de Wete | 2020 | | pagina 70