mannen moest aangeven. Het viel voor hem niet mee om een hele dag op De Schelde te werken. Grootvader van moederskant was in huis komen wonen. Hij hielp met alle karweitjes en zorgde voor onze beesten: kippen, ko nijnen, de geit, de poes en de duiven. Ook hakte hij het kachelhout. den. Rond drie uur begon de terugtocht via Valkenisse naar huis, vaak met door oma gemaakte babbelaars. Mijn grote broers sneden onderweg kalmoestakken af, een soort zoethout dat eerst bitter smaakte. Vader maakte van dikke takken mooie ringen. Als het 's zondags mooi weer was, ging vader met de kinderen naar Zoutelande waar zijn ouders woonden. Moeder bleef dan thuis bij kleine Dingeman en grootva der. Meestal vertrokken we vroeg van huis en liepen we langs het strand. Onderweg zochten we naar schelpen. Zoutelande is een mooi dorp. Iedereen kende elkaar en noemde elkaar bij de voornaam. Elisabeth en ik gingen bloemen plukken in de duinen, waar we ook dikwijls kunstschilders aan het werk zagen. Jan en Adriaan liepen de koeien achterna die langs het vroon graas- Zicht op de Vredehoflaan, in de richting van de Gerbrandystraat, net na de kruising met de President Rooseveltlaan, Vlissingen 1980. De eerste zijstraat rechts, na de kassen van de Gemeentelijke Plantsoenendienst, is de Zaai- hoekweg, met het gebouw van de lts. (Zeeuws Archief, fotocoll. Vlissingen [7413], nr. 26.752, J.L. van Leeuwen FA14419) Naar school In 1908 mocht ik na de zomervakantie naar de grote school. Dat was een hele gebeur tenis. In het begin bracht Elisabeth me,

de Wete | 2020 | | pagina 7