8 beeke om op een deel van de weide de voetbalclub te laten spelen, wordt afgewe zen. De commissie vindt het ongewenst de weide aan de bestemming te onttrekken, ook al is dat maar gedeeltelijk.17 Ook de "Volks-voetbal-vereeniging" krijgt op een soortgelijk verzoek in 1907 nul op het re kest.18 voelt daar echter niets voor. Opdoeken van de rijschool die voor de officieren van het garnizoen in stand wordt gehouden, kan weleens extra nadelig zijn. Het raadslid W.A. de Rijcke sr. klaagt over de post "on derhoud landerijen", waar hij bespeurt dat de Burgerweide wordt bemest. De burge meester erkent dat dat in het voordeel van ~~V^alchersehe rrjelkkar. Walchersche melkkar op de Burgerweide1908. (ZB, Beeldbank Zeeland, prentbriefkaart 32009). 861. pikeur J.M. Urchard is. Volgend jaar moet dit misschien nog maar eens aan de orde komen.19 Ultg. F. B den Boer - Middelburg. Bij de behandeling van de gemeentebegro ting in 1911 maakt het raadslid J.C. Bolle een kanttekening bij de post "rijschool". De pikeur lijkt als gemeenteambtenaar een goedkope kracht, maar schijn bedriegt omdat hij de Burgerweide namelijk om niet mag gebruiken. Het raadslid is van mening dat "Oorlog", ofwel het ministerie van Oor log, voortaan weleens mag bijdragen en vindt het berekenen van huur voor de wei billijk. Burgemeester M. van den Brandeler Annexatie In 1912 komt in de Middelburgse gemeen teraad het onderwerp annexatie weer eens ter sprake. Dat vormt voor de pers aanlei ding om te attenderen op de betekenis van de Burgerweide. Men ziet mogelijkheden om de hygiëne te verbeteren in de "volkrij ke buurt" 't Zand zo dicht bij de stad, door de aanleg van riolering en waterleiding. "Maar een punt waarop in den raad niet gewezen is, is het bezit van een groot stuk

de Wete | 2020 | | pagina 10