belangstelling voor een deel van de Bur gerweide. Haar leden hadden kennelijk al getuinierd naast de Langevielesingel, op de strook die vervolgens door Groosman was aangekocht voor woningbouw. Voor hen zoekt de vereniging nu ruimte daar achter, tussen de voormalige slachtplaats en 't Zand. Daarbij hoopt men op een min- Het in 1898 gebouwde evangelisatiegebouw aan de Kerksteeg. (foto Aad de Klerk) gebied, is het de gemeente Koudekerke die in de jaren 1924-1927 de benodigde bouwvergunningen afgeeft.27 L.F. Groosman had zich, vanuit een aan vankelijk bescheiden Middelburgse timmer fabriek, ontwikkeld tot een van de weinige middelgrote aannemers in Zeeland. Zijn zoon, de architect Ernest Groosman, om- schreef hem later als "architect-aannemer en zakenman". Vooral aan en achter de Middelburgse singels verwierf hij grond om daarop vervolgens zogenoemde eigenbou wers-huizen te laten verrijzen. Hij tekende voor zowel ontwerp, bouw als financiering, om na voltooiing de huizen te verkopen of te verhuren.28 Volkstuinen Tegelijkertijd, dus ook begin 1924, is het de in 1919 opgerichte volkstuinvereniging Kweeklust die voor het eerst, in de richting van het gemeentebestuur, blijk geeft van nelijke schikking met de rijschool.29 Naast het incidentele gebruik als ijsbaan was er een andere periodieke bestemming waaruit het openbare karakter van de Bur gerweide blijkt, namelijk die van feestter rein. Zo doen de Vlissingsche Courant van 12 oktober en de Middelburgsche Courant van 17 oktober 1927 verslag van feestelijk heden ter ere van de nieuwe burgemeester van Koudekerke, de heer Albert Bakker. Op 't Zand vinden vanaf drie uur kinder-

de Wete | 2020 | | pagina 13