verpacht wordt.37 Aan het einde van dat jaar stelt het gemeentebestuur voor om ook het gedeelte dat Koole pacht, voortaan aan Kweeklust te verpachten. Deze weide grond moet nog wel gescheurd worden, maar men rekent op een premie van het rijk daarvoor.38 Dit plan vindt evenwel geen doorgang. de om hulp vragen." De logische oplossing ligt volgens Middelburg op 't Zand als "de natuurlijke plaats voor woningbouw" en "het dichtst bij het actieve deel van Wal cheren". En wie nog mocht twijfelen, de algemeen gemachtigde voor de wederop bouw, dr.ir. J.A. Ringers, verklaart de zaak urgent: in april moet met bouwen worden Het einde van de Burgerweide Op 1 november 1941, dus onder Duitse bezetting, wordt 't Zand bij de gemeente Middelburg gevoegd. Het is het einde van een heel lang slepende kwestie tussen Middelburg en Koudekerke die in de be sluitvorming begin 1941 nog eens wordt opgerakeld. Samen met deskundigen ko men de colleges van B en W van Middel burg en Koudekerke op 3 maart bijeen in het tijdelijke gemeentehuis van Middelburg Na de verwoesting van een groot deel van de binnenstad is de woningbehoefte nij pend. Burgemeester J. van Walré de Bor des spreekt van "verschrikkelijke toestan den": "Telkens komen menschen schreien- De driesprong Oude Koudekerkseweg/Burger- weidestraat met de eerste (in 1941 gebouwde) huizen van de door P.H.N. Briët ontworpen wijk. (foto Aad de Klerk) begonnen en in oktober moet de klus ge klaard zijn! Maar daarvoor is annexatie een noodzakelijke voorwaarde.39 Eind april zijn de ogen van hetzelfde gezel schap gericht op de voorzitter in de per soon van secretaris-generaal van Binnen landse Zaken K.J. Frederiks, Middelburger van geboorte. Hij is voorstander van ge meentelijke herindeling om de weg naar woningbouw te effenen.40 En zo geschiedt. De gemeenteraad van Middelburg stemt

de Wete | 2020 | | pagina 15