37 bandleider Baby den Toonder. Uitvoerin gen van Het Overschotje gaan lang door. En uiteraard is hij dansmeester (destijds verplicht) bij talloze bals in de concertzalen van Vlissingen en Middelburg, Sint Joris aan de Balans, Mercurius in de Koepoort straat en natuurlijk het oude Britannia. Barend Mosselman uit Barendrecht herin- dansen je partner wat dicht tegen je aan trok en je rechterarm wat liet zakken, kwam hij met z'n stokje naar je toe om die arm weer in de door hem geleerde dansstand te brengen. Prachtig vond ik dat toen." Gouden greep Dan komt het moment waarop Willem nert zich: "Ook ik ben op dansles geweest bij Meeuse. Het zal in 1950/'51 geweest zijn, ik was 17 jaar oud, geboren en op gegroeid in Koudekerke. Ik zat toen op de hbs in Middelburg en was daar uiteraard lid van MHB, de Middelburgse Hbs-Bond. De MHB had altijd een feestavond met bal na. De welbekende Baby den Toonder speelde daar met zijn band, uiteraard dansmuziek. De bal-ma/tre was de heer Meeuse, in jac quet uiteraard. Hij liep dan tussen de dan sende paren door en kende iedereen die bij hem op dansles zat. Als je tijdens het Interieur van het pand in de Korte Delft, 1943. Links het barretje. (coll. K. Meertens) Meeuse zijn kans schoon ziet. Hij kan de Korte Delft verruilen voor een veel groter pand aan de Nieuwstraat 19 in Middelburg Dat pand is vrijgekomen door de verkoop van de inbeslaggenomen eigendommen van Jan Dekker, de beruchte NSB-voor- man uit Goes. Dekker had het pand in 1942 gekocht van de Vereeniging Neder- landsche Militaire Bond. De overdracht bij de notaris vindt plaats

de Wete | 2020 | | pagina 39