38 op 13 februari 1953, dertien dagen na de Watersnoodramp. Zoon Ad vertelt dat zijn vader erg onder de indruk was van het aantal slachtoffers dat bij de Ramp was te betreuren. Daags na die dramatische 1ste februari, zittend in de keuken van de Korte Delft, drukt vader Meeuse zijn vrouw op het hart het water toch vooral te koken en De heer en mevrouw Meeuse, ca. 1960. (coll. Meeuse) hij zegt erbij dat hij zich zorgen maakt of hun plannen nog wel doorgang zullen vin den, doelend op de aanstaande aankoop waarmee een bedrag van 6.000 gulden is gemoeid. Maar de Nieuwstraat blijkt een gouden greep, en Meeuse gaat met zijn tijd mee. In 1956 adverteert hij in de PZC met een programma van Zuid-Amerikaanse dansen zoals de jive, de mambo en de rumba. Vele honderden jongelui, maar ook ouderen, hebben bij Meeuse in de jaren vijftig en zestig dansles gehad. In de jaren zeventig liep het bezoekersaan tal echter terug. De televisie had definitief haar intrede gedaan, de jeugd was ook meer gaan sporten, en dansen was even uit. Mevrouw Abrahamse-Janse: "De meeste leeftijdgenoten gingen zo rond hun acht tiende op dansles. Het hoorde een beetje bij je opvoeding. Hoewel een heleboel plat telanders zich nooit aan dansles gewaagd hebben. "Ik meldde mij najaar 1970 bij de dans school van de familie Meeuse in de boven zaal aan de Nieuwstraat. De heer Meeuse vroeg of ik niet een paar heren mee kon brengen aangezien er een schreeuwend tekort aan mannen was. Een probleem van alle tijden. Ik heb toen twee jongens uit het dorp gecharterd en omdat een van hen in het bezit van een auto was togen wij iedere week gedrieën van Vrouwenpolder naar Middelburg. Daar ontmoetten we nog een meisje uit Veere en die werd daarna ook wekelijks opgehaald. Ik herinner me het echtpaar Meeuse als mensen van gevor derde leeftijd, maar gedreven leraren. Ze ker hij. Om de vloer glad te houden zie ik de heer Meeuse nog met een stompje kaars en een mesje schaafsel op de vloer verspreiden." Het einde van de dansschool Per 16 augustus 1976 houdt Willem Meeu- se het voor gezien. Hij maakt het kenbaar via een eenvoudige advertentie in de PZC. Hij is dan 71 en hoewel nog zeer vitaal heeft hij last van de "geest des tijds". Con current Janvier gaat wel door met dansles sen, eerst in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat en later succesvol in de voormalige loods van Van Gend en Loos aan de Kanaalweg. We komen Meeuse in de stad regelmatig tegen als hij op weg is naar het zwembad. Daar gaat hij elke dag z'n baantje zwem men. Dat heeft hij volgehouden tot op hoge leeftijd. Hij werd 84 jaar. Zijn echtgenote

de Wete | 2020 | | pagina 40