Het lichtste licht 39 Veere, daar moest je geweest zijn Aleida was een jaar eerder, in 1988, over leden. Karel Meertens Geraadpleegde bronnen: - Collectie en herinneringen Ad Meeuse, Duitsland. - Herinneringen mevrouw Braat-Jongepier, Vleuten. - Fotocollectie en herinneringen mevrouw Abrahamse-Janse. -Herinneringen Barend Mosselman, Baren d recht. - Collectie mevrouw Van Lan gevel de, Seroos- kerke (W). - Reacties van oud-cursisten dansschool Meeuse. Ver weg Toen wij hier kwamen wonen lag Veere nog verder weg van de rest van de wereld dan tegenwoordig. Ze vertelden me dat het stadje Veere 'anders' was. Hoe anders? "Nou, ze kunnen er zomaar een piano op straat zetten en erop spelen. Zelfs op zon- Op 1 juni 2019 verscheen het boek Veere, daar moest je geweest zijn van Joost Bakker. De aanbieding vond plaats in museum De Schotse Huizen aan de Kaai in Veere. Willemien van Montfrans, burgemeester van Veere tussen 1982 en 1989, presenteerde de bijeenkomst. In haar openingswoord schetste zij onder andere een beeld van Veere zoals zij het aantrof bij de aanvang van haar burgemeester schap. De redactie van De Wete mocht dat deel van haar toespraak overnemen, in een lichte bewerking. dag." En niemand deed zijn deur op slot, laat staan zijn fiets. Het was 1982. Alle kernen van de toenma lige gemeente hadden nog ten minste twee kerken en een school. Veere telde drie musea, de gemeentesecretarie was er gevestigd en er was een redelijk winkelbe stand. Twee kruideniers, waarvan eentje met een slagerij, een groenteafdeling en wijnen. Een melkboer, een warme bakker - dat rook zo lekker! - en twee fotografen met een eigen zaak. Een juwelier, een bloemenwinkel, de winkel van Meijers, van Sarika Góth en één winkel van Mosmans. Marjolijn Weijers verkocht kleding. Er was nog een postkantoor. En de brandweer. Er woonden in het stadje zelf nog geen twee honderd mensen. De gemeente was arm. We hadden grote zorgen over de noodza kelijke restauratie van de haven, de zee muren, de stadhuistoren en het carillon. Het toeristenseizoen begon pas met Pink steren en het eindigde al eind augustus.

de Wete | 2020 | | pagina 41