duinmuurtje gemaakt, want het oude muur tje was beschadigd door de buffalo-tanks van de bevrijders. Met die tanks werd ook het wegdek in Zoutelande kapot gereden. Bij het herbestraten werden ook kanonsko gels gevonden. Dat waren stenen exem plaren met een doorsnede van ongeveer 7 centimeter. Ze werden bewaard in het ge meentehuis aan de Langstraat - en ik weet eigenlijk niet waar ze zijn gebleven." Lou vraagt zich nu af uit welke tijd die stenen kogels kunnen stammen. Zouden die dan nog ouder zijn dan de gietijzeren kanons kogel? Nog een oude boer In de laatste afleveringen van De Wete werd uitgebreid gediscussieerd over een oude foto van een Walcherse boer. We zijn er nog niet over uitgepraat, zie de rubriek 'De Wete weet het' in dit nummer. De 91-jarige heer A. Wattel uit Vlissingen grijpt deze kwestie aan door zelf ook maar eens met een 'boerenvraag' op de proppen te komen. Bij hem thuis hangt al vele jaren een geschilderd portret van een oude Wal- cherse boer en de heer Wattel heeft nooit een idee gehad van de identiteit van de afgebeelde persoon. Hij stuurt ons een foto van het schilderij. Die is wel wat donker uitgevallen en toont ook niet het volledige doek, maar de gelaatstrekken zijn duidelijk te herkennen. Bij wie gaat er een lichtje op? Een vreemd voorwerp Ing. A. Francke uit Puttershoek vond bij wat oude spullen van zijn grootouders een 'ding' waarvan hij ons een foto stuurde. "Mijn grootouders hadden een kleine boer derij in Domburg", licht de heer Francke toe. Hij heeft geen flauwe notie en vraagt de lezers van De Wete of zij dit voorwerp herkennen. Zo ja, dan zou het ook aardig zijn om te weten waarvoor het werd (of wordt) gebruikt. De foto circuleerde al binnen de redactie en er werden wel wat suggesties aange dragen, maar we kwamen er niet echt uit. We zijn dan ook benieuwd naar de reacties van onze lezers. Denkt u erom het juiste adres te gebrui ken? Zie het redactieadres achter het kopje 'Kopij' in de colofon van dit blad.

de Wete | 2020 | | pagina 56