57 van de heer Francke, dan moet het duide lijk zijn: dezelfde hoed en dezelfde krullen boven de oren." En dezelfde ferme blik, zouden wij zeggen. "Het misverstand is mogelijk ontstaan door dat de boer in de januari-Wete, die overi gens niet zo oud is, erg veel lijkt op de boer op de foto in het boekje Een Oud-Walcher- se boerderij van J. Vader", schrijft Adri Lie- vense uit Meliskerke. "die is namelijk onge veer van dezelfde leeftijd, staat in dezelfde pose en heeft ook een tun-oed op. Volgens het bijschrift gaat het hier om de 'boeren- aristocraat' Krijn Coppoolse van de hofste de Rijnsburg in Oostkapelle en de foto dateert van 1885/1890." Kees Flipse uit Koudekerke stuurt ons die foto op. Hij schrijft erbij dat hij nog een andere foto heeft van deze Krijn Coppool- se, in een iets andere houding maar met hetzelfde decor. Het pleit is nu beslecht, en we hebben twee prachtige oude boeren leren kennen. Een schoolfoto Rien Wisse uit Eindhoven was blij verrast toen hij de schoolfoto van de gereformeer de ULO van Middelburg uit 1937 in de april-Wete zag staan. Een van zijn ouders staat erop. Bij de inundatie in het najaar van 1944 raakten zijn ouders van alles kwijt. Daarbij ook hun fotoalbums. Wij kon den Rien een plezier doen met het toezen den van de foto, met dank aan Ab de Vis ser. Maar we maken dus geen gewoonte van het weergeven van oude schoolfoto's. Een wiel van Konraad Lou Kodde uit Middelburg is een oud dorpsgenoot van Wim de Visser uit Zoute- lande die in de april-Wete vroeg naar de herkomst van een ijzeren wiel van waar schijnlijk een kortmolen. Op het wiel stond de naam van de firma Konraad uit Middel burg en Wim wilde ook graag weten of Konraad ooit een eigen gieterij had. Lou heeft als kleine jongen weleens een kortmolen gezien en zelfs uitgeprobeerd. Hij heeft het niet helemaal helder meer op zijn netvlies, maar het karwei was veel te zwaar voor een jongen van zijn leeftijd. "Je moest snelheid maken en dan gaf het vliegwiel energie aan het mes om te snij den." Lou houdt het erop dat ijzerhandel Konraad dit soort molens verkocht en het wiel ervan bij de firma Boddaert in Middel burg liet gieten.

de Wete | 2020 | | pagina 59