Feiten en H<W 62 Bericht van het bestuur De wereldwijde crisis waarin we zitten en de door de overheid voorgeschreven maat regelen zorgen ook bij onze kring voor heel wat veranderingen. Elders in dit nummer van De Wete hebt u kunnen lezen dat de buitenheemse excursie dit jaar niet door gaat. De jaarlijkse algemene ledenverga dering (ALV) van woensdag 22 april jl. werd al afgezegd, alsmede de lezing van Johan Francke over de kaapvaart (18 maart). Omdat er nog heel veel onzeker is, vinden we het niet verantwoord voor de ALV een nieuwe datum, bijvoorbeeld in het najaar, te plannen. We hebben daarom besloten de ALV van 2020 samen te voegen met die van 2021 en op die avond beide jaarversla gen, van zowel 2019 als 2020, te presente ren. Ook de HKW-Cultuurfondsprijs 2020 wordt dan uitgereikt. Dit jaar organiseren we ook geen activitei ten meer; alles wordt doorgeschoven naar volgend jaar. In de rubriek 'Activiteiten' in dit nummer staat vermeld dat het bezoek aan het Be vrijdingsmuseum wél doorgaat. Dat is dan tevens dit jaar de laatste activiteit van onze kring. Vanaf deze plek wens ik u, namens het bestuur, het allerbeste toe en ik hoop van harte dat u gezond én optimistisch blijft! Tiny Polderman, voorzitter Winnaar cadeaubon Elk kwartaal verloten we een Primerabon van 25,— onder degenen die een nieuw lid voor de HKW hebben aangebracht of een lidmaatschap cadeau hebben gedaan. Onze penningmeester Rob Hubrechsen heeft deze 'klus' op zich genomen en een winnaar getrokken. Deze keer is mevrouw Dieleman uit Grijpskerke de gelukkige. Hartelijk gefeliciteerd! Het bestuur Losse nummers Mocht u om een werkje verlegen zitten, dan kunt u altijd nog uw voorraad Wetes op volgorde leggen en kijken welke nummers u nog mist. Via de website zijn losse num mers te bestellen. Zie aldaar. Oeuvre Lucie van Dam van Isselt bijeen Het indrukwekkende oeuvre van de (bloem-)stillevenschilderes Lucie van Dam van Isselt is door haar achterkleindochter Karen Ekker (1962) bijeengebracht in een website. Lucie van Dam van Isselt (1871 1949) was zowel een Domburgse Dame als een Veerse Joffer en de laatste vijftien jaar van haar leven woonde en schilderde ze in Den Haag. Haar oeuvre is omvangrijk. Ze maakte veel olieverfschilderijen, maar ook aquarellen, tekeningen en etsen. Ze exposeerde veel vuldig en haar werk werd gerecenseerd in de landelijke media; critici prezen haar zuiverheid, smaak en verfijning. Ze was een bescheiden vrouw en een groots kun stenaar. "Ze móest schilderen, evenals ademhalen en zich voeden. Ze kon er niet buiten: ze leefde niet, maar schilderde", aldus haar tijdgenoot en vriend Koos Speenhoff. In de Domburgse bloeiperiode aan het begin van de vorige eeuw maakte ze deel uit van de groep schilders rond Jan Toorop met onder anderen Jan Sluijters, Piet

de Wete | 2020 | | pagina 64