63 Mondriaan, Willem Vaarzon Morel, Lizzy Ansingh en Charley Toorop. Lucie was betrokken bij het overleg om te komen tot een jaarlijkse zomertentoonstelling in Dom burg dat in 1911 resulteerde in de opening van Toorops tentoonstellingslokaal. Op latere leeftijd onderhield ze zich liever met schrijvers, dichters en musici. Lucie was tweemaal getrouwd; met kunstschil der/werktuigbouwkundige Evert Ekker en de kunstcriticus Albert Plasschaert. Toonaangevende musea zoals het Stede lijk Museum Amsterdam en het Rijksmuse um hebben werk van Lucie in bezit, even als het Gemeentemuseum in Den Haag, Teylers Museum in Haarlem en nog zo'n tien andere. In 1986 en 1999 waren er twee soloten toonstellingen in Bergen op Zoom respec tievelijk Middelburg en Domburg. Met de middelen die toen voorhanden waren, wer den er tweehonderd werken opgespoord. De website toont er nu bijna vierhonderd. Karen Ekker heeft al een groot deel van Lucies werken kunnen achterhalen. De onlangs gelanceerde website toont naast de vele schilderijen onder meer een overzicht van de musea die werk in bezit hebben, de tientallen tentoonstellingen met werk van Lucie, een selectie (kranten)arti- kelen met recensies en haar biografie. In een persoonlijke noot op de site licht Karen Ekker haar inspiratie toe. Karen Ekker: "Deze website heb ik ge maakt in een poging Lucies omvangrijke oeuvre samen te brengen. Maar ook omdat ik het overgrote deel van haar werk zo prachtig vind en geroerd ben door diege nen die dezelfde bewondering hebben voor haar bijzondere talent. In 2016 heb ik een stichting opgericht met als doel het werk van Lucie breder onder de aandacht te Lucie van Dam van Isselt, 'Uit mijn venster', ca. 1912. (www.lucievandamvanisselt.nl) brengen zodat meer mensen haar mogen leren kennen en van haar werk kunnen genieten. Deze website is daar het eerste resultaat van. We weten dat er nog meer werk van Lucie moet zijn. Ik hoop met deze website dan ook nieuwe eigenaren op te sporen!" Zie: www.lucievandamvanisselt.nl Boeken van prof. dr. Bart Leijnse Hoewel hij op 15-jarige leeftijd Middelburg verliet en met zijn moeder en stiefvader Ko Mondeel naar Amsterdam verhuisde, heeft Bart Leijnse altijd zijn Zeeuwse wortels gekoesterd. Al jong waren boeken belang rijk voor hem. Ooit vertelde hij zijn dochter Nelleke dat ergens in een Middelburgse krant zijn naam had gestaan. De biblio theek was afgebrand, de Middelburgse kinderen konden geen boeken meer lezen. Hij vond dat zo erg dat hij vrijwillig enkele

de Wete | 2020 | | pagina 65