64 boeken uit zijn prille verzameling is gaan brengen om uitgeleend te worden. Op 18 januari 2017 overleed prof.dr. Bart Leijnse, 91 jaar oud. Van het grootste deel van zijn uitgebreide bibliotheek had hij noodgedwongen al afscheid moeten ne men. Een paar boeken over Middelburg en Zeeland waren nog in zijn bezit. Voor deze boeken zoeken Nelleke en haar zus Su zanne een goede bestemming. Mocht u belangstelling hebben, ze zijn om niet te verkrijgen en Nelleke brengt ze graag een keertje langs. U kunt haar bereiken via nelleke.leijnse@gmail.com. U dient hier voor dus niet de redactie of het bestuur te benaderen. Het betreft de volgende boeken. Geschiedenis van Middelburg, Peter Sijnke, Tobias van Gent (2001). Uit de Middelburgse historie, PW. Sijnke (1976). Zeeuws Prentenboek, L.W. de Bree, M.P de Bruin. Middelburg Verleden Tijd, PW. Sijnke. De Monumenten van Middelburg, dr. W.S. Unger (2e druk, 1963). Bouwgeschiedenis van het stadhuis te Middelburg, dr. W.S. Unger (1932). Encyclopedie van Zeeland (3 dln., 1982). PZC 250 (bij het 250-jarig bestaan van de PZC, 2008). Middelburg's overgang, reizangen van PC. Boutens met prenten van Frits Lens- velt (1925). Walcherse vertellingen, H.E. Beunke (1978). Middelburg als Handelsstad, dr. W.S. Unger (1935). Middelburg, dr. PH. Ritter jr. (1934) Middelburg, een burg in het midden, M.P De Bruin (1978). Momentopname uit de geschiedenis van Aagtekerke, oud-burgemeester J. Bos- selaar. Middelburgs beleg en overgang (1572 1574) naar de oorspronkelijke bescheiden geschetst door Joh. van Vloten (1874). Middelburg in beeldspraak, L.W. de Bree, M.P de Bruin, G.A. de Kok (1967). Zeeland in prent, oorspronkelijk uitgege ven te Amsterdam bij Isaak Tirion, boekver koper in de Kalverstraat in de jaren 1745 1774 en opnieuw uitgegeven te Zaltbom- mel bij de Europese Bibliotheek. Draag bij aan de collectie over de Zeeuwse coronaperiode De coronacrisis heeft een grote impact op onze huidige maatschappij. Daarom is deze crisis aangewezen als hotspot, een bijzondere gebeurtenis waarover informatie bewaard moet worden. Een bijdrage van iedereen is welkom. Iedere Zeeuw beleeft en ervaart deze crisis op zijn of haar eigen manier. Door veel verschillende persoonlijke ervaringen, of door het eigen blikveld vast te leggen, kun nen we de collectie over het coronavirus zo compleet mogelijk maken. Daarom nodigen we iedereen uit om informatie die betrek king heeft op deze crisis, aan het archief over te dragen. Waar zijn we naar op zoek? Foto's van je leven in deze tijd; lege stra ten, een verlaten sportveld of je gezin ach ter de laptop aan de keukentafel. Maar ook foto's van informatieborden, spreuken of solidariteitsacties. Daarnaast valt te den ken aan flyers en posters met mededelin gen over coronamaatregelen. Ook opgete kende ervaringen, briefjes, aantekeningen of dagboeken zijn welkom. En filmpjes;

de Wete | 2020 | | pagina 66