Nieuwe leden opgegeven door 65 via e-mail A.K.S. Polderman, Woerden J. Willemse, Middelburg W.J. de Zwart, Vlissingen B. Provoost, Ameide D. Hulshof, Middelburg R. Stoorvogel, Middelburg E.J.A. van Akkeren, Middelburg E. Tres, Middelburg A. Bouwmeester, Middelburg A. Bak, De Koog W. van Sluijs, Veere W. van der Velden, Bussum F. Buijtendijk, Middelburg D.W. van Leeuwen, Middelburg B. van Duin, Vlissingen via de website W.J.T.H. van Beest (cadeau) via de website via de website via de website via de website M.A. Wagensveld-Heeren via de website via de website via de website J. van Sluijs (cadeau) via de website G.J. Gerestein via de website Aantal (betalende) leden per 1 juni 2020: 2.235. bijvoorbeeld een boodschap voor opa en oma omdat niet bij hen op bezoek kunt, of een filmpje van de berenspeurtocht door de wijk. Let op! Het gaat vooral om digitaal materi aal en papier, niet om spullen. Lees meer op: https://www.zeeuwsarchief. nl/draag-bij-aan-de-collectie-over-de- zeeuwse-corona-periode/. Eeuwenoude charters getranscribeerd De werkgroep Paleografie in Zeeland heeft de eeuwenoude charters uit het archief van de stad Veere getranscribeerd. Het oudste dateert uit 1349 en het jongste uit 1784. Een charter is een bewijsstuk, akte of oorkonde, vaak voorzien van een officieel zegel. De charters in het archief van de stad Veere zijn per tijdvak geordend in vier regestenlijsten. Een regestenlijst is een verkort oorkondenboek, of een catalogus, in het Latijn regestum. Paleografie is het lezen van oude hand schriften. De leden van de werkgroep Paleografie in Zeeland (PaiZ) hebben 291 charters uit de periode 1349-1784 getranscribeerd oftewel overgezet in getypte vorm. Daardoor zijn de teksten gemakkelijker te lezen en zijn ze doorzoekbaar op de computer. Lees meer op: https://www.zeeuwsarchief. nl/eeuwenoude-charters-veere-getranscri- beerd/.

de Wete | 2020 | | pagina 67