5 alleen maar de Burgerweide en niet uitslui tend weiland is. Een ruim één hectare groot stuk bouwland langs de Langevieles- ingel wordt in 1903 door de gemeente ver pacht aan J. Sanderse.8 De Burgerweide bestond dus grotendeels uit grasland. Dat acht men in 1901 te dras sig om geschikt te zijn als voetbalveld.9 Iets weg. Men kijke maar eens op de stadswei de aan den Koudekerkschen weg." Naast weiland en bouwland kende de Bur gerweide ook andere vormen van gebruik. Zo wordt eind 1887 de komst van een mili taire slachtplaats aangekondigd; die zal vlees en vet gaan leveren aan de garnizoe nen van Middelburg en Vlissingen. Het van dat drassige karakter blijkt in de winter van 1926, wanneer de Middelburgsche Courant van 18 januari bericht dat er druk geschaatst wordt op de "weidjes" bij de Nadorst en de Seisweg, en ook op de "bur gerweide aan den Tramsingel". In de winter van 1928 zucht het hele eiland onder hevi ge wateroverlast, een bijna jaarlijks in het winterseizoen terugkerend probleem in een tijd zonder gemalen. De verslaggever van de Middelburgsche Courant doet op 24 januari verslag van zijn rondgang. Hij sig naleert heel wat plasjes en plassen: "Langs 't Zand of langs Seis-, Noord- of Veerschen De nog vrijwel onbebouwde Langevielesingel, gezien vanaf de Langevielebuitenbrug in de richting van de Oude Koudekerkseweg/Bree- weg, ca. 1905. (ZB, Beeldbank Zeeland, prent briefkaart 13595) slachthuis verrijst op een perceeltje bouw land met een oppervlakte van drie are, onderdeel van de Burgerweide, op de plek van de vroegere remise van de stoomtram aan de Tramsingel.10 In 1903 wordt dezelf de locatie aangeduid als: aan de Langevie- lesingel en "over" (dat wil zeggen: tegen over) de Langevielebuitenbrug.11 De

de Wete | 2020 | | pagina 7