14 brood, chocolade, sigaretten en andere lekkernijen voor hen mee uit zijn eigen rantsoen. Hij was foerier van zijn divisie en beheerde onder andere de voedselvoorra den. De kinderen in Middelburg waren uitgehon gerd en altijd op zoek naar restjes eten. Tommy regelde voor de hongerige Middel- Tommy Pattison op 91-jarige leeftijd tijdens een herdenking in Schotland. (coll. fam. Pattison) Heijt, die hij liefkozend zijn zus noemde, op te sporen en het contact na vijftig jaar te herstellen. In 2002 reisde Barbara Heijt met haar echtgenoot naar Schotland om Tommy en Mina op te zoeken. Het werd een zeer emotionele ontmoeting. In 2008 stopte Tommy na 52 jaar bij het Phoenix Choir. Hij stierf in 2015 op 93-jari- ge leeftijd. Dit artikel is een bewerking van de toe spraak die ik uitsprak op zaterdagavond 9 november 2019 tijdens het door muziek vereniging Veere's Genoegen georgani seerde Bevrijdingsconcert in de Grote Kerk in Veere. Dit concert stond in het teken van 75 jaar Bevrijding van Walcheren. Jeroen Jakobsen Tommy Pattison, ergens in Middelburg, 1947. (coll. fam. Pattison) burgertjes in het oudemannenhuis aan de Herengracht een kerstdiner bestaande uit een hoofdgerecht en een pudding. Pattison vertrok in 1946 uit Zeeland, maar de herinnering aan de vriendschappen die hij in Middelburg had gesloten bleef. Hij keerde in 1947 terug op Walcheren om de plaatsen te bezoeken waar hij een paar jaar eerder was geland. In 1950 trouwde hij in Schotland met Mina. Ze werden lid van het Glasgow Phoenix Choir en reisden met dit koor door Groot- Brittannië, Canada, de Verenigde Staten, Duitsland, België en Nederland. In 1996 bezocht Pattison op een van deze reizen Veere. Met de hulp van de lokale archivaris slaagde Tommy erin om Barbara

de Wete | 2020 | | pagina 16