26 aan zijn moeder had ontleend. Het boek vol met fragmenten van gedichten, waar onder een aantal van zijn vriend Martien Beversluis, werd ingeleid door de beroem de theoloog K.H. Miskotte. Hij wist niet wie de schrijver was en was gevraagd door de uitgever. Wel wist hij iets anders: de schrij ver presenteerde zich theologisch als een revolutionair en een botsing met de kerk was onvermijdelijk. In 1939 werd dit vreemde boek uitgegeven door Callenbach in Nijkerk, maar eerder was het werk via Beversluis aangeboden aan Bosch Keuning. In dat jaar bood Beversluis deze uitgeverij een autobiografi sche roman aan. Bosch Keuning weiger de beide boeken. Onder de schuilnaam Reinier Bloemert verscheen de roman met als titel Alzoo ook op aarde eveneens bij Callenbach. In die roman legt Beversluis via zijn alter ego verantwoording af van zijn weg tot het christendom. Het zal dat boek geweest zijn dat burgemeester Huinink in Veere overtuigde van de definitieve beke ring van de gewezen communist. De ver andering zou tot vriendschap leiden. Ten slotte de vrouwen. Van Jo Verstraate was haar eerste roman, Noordwester, gesi tueerd in Westkapelle, in 1938 bij Bosch Keuning verschenen. Ze zal het boek in Blaricum geschreven hebben. Vanaf nu verschenen haar romans onder het pseu doniem Dignate Robbertz, onder andere de bestseller Jikkemien in 1941 bij Callen bach. Het was Jemmy van Hoboken die deze roman illustreerde en het omslag ontwierp. Er is nog een niet onbelangrijk detail. Net als Beversluis veranderde Jemmy van Hoboken radicaal. Haar schilderkunstig werk zou zich in mystiek-religieuze richting ontwikkelen: profetische figuren, apostelen en zieners van het Licht. Lo van Driel 1. In Veere werden uit dit huwelijk twee zoons geboren. Kort na het vertrek van Van de Guchte kwam in augustus 1938 in Laren een derde zoon ter wereld. 2. Samen worden zij op 13 februari 1939 naar Veere uitgeschreven. Adressen zijn: Holleweg 8, Huizerweg 56 en Polweg 3. Zoon Frits Be versluis wordt op de kaart op 30 november 1937 vanuit Frankrijk ingeschreven. 3. Jan Waterink (1890-1966), predikant, psy choloog, pedagoog en hoogleraar. Hij promo veerde in 1923 aan de VU in de theologie en werd in 1926 benoemd tot hoogleraar pedago giek aan de faculteit der letteren en tegelijker tijd tot buitengewoon hoogleraar in de catechese aan de faculteit der godgeleerdheid.

de Wete | 2020 | | pagina 28