Commer en Blitz Jan Koppejan, sleper in Middelburg (2) ginnen, maar om het werk van de Fitting te behouden moest hij uiteindelijk wel. Hij zette er toen zelf een nieuwe laadbak op. Toen ik er in 1960 mee ging rijden, reed ik voornamelijk op de maandag voor de Fit ting." Over op de vrachtauto Over hoe mijn vader Jan Koppejan met paard-en-wagen spullen vervoerde, vertel de ik u in De Wete van juli 2018. In 1960 dwong een nieuwe tijd hem op de vracht auto over te gaan. Daar had hij niet al te veel zin in. Hij was geen liefhebber van gemotoriseerd vervoer. Zijn werk speelde zich voornamelijk af in de stad, dus over korte afstanden. Met een vrachtauto zou dat nauwelijks sneller gaan, zo moet hij - terecht - gedacht hebben. Dus waarom zou hij investeren in een dure vrachtauto? Maar hij ontkwam er niet aan. Zijn laatste paard, Pinetta, verkocht hij aan een boer in de buurt van de Segeersweg. De eerste vrachtauto die hij aankocht was een Che vrolet, afkomstig van de Vitrite, in de volks mond de Fitting. Mijn vader had nog geen rijbewijs, en hoewel hij daar wel druk mee bezig was, werd de vroegere paarden knecht Piet Louwerse de eerste chauffeur. Mijn moeder wilde zich ook nuttig maken in het gemoderniseerde bedrijf en volgde daarom vanaf eind 1957 in de avonduren een cursus Beroepsgoederenvervoer en Middenstandsdiploma, een opleiding vanuit de Nationale Organisatie voor het Beroeps goederenvervoer Wegtransport (NOB). Piet Louwerse: "Voor en na mijn diensttijd heb ik bij je vader gewerkt. Ik reed altijd met de paarden Occo en Rinco. In dienst haalde ik mijn rijbewijs en werd zodoende bij je vader de eerste chauffeur. Ik reed toen op een Chevroletje dat afkomstig was van de Fitting. Dat wagentje heeft nog een hele tijd in het pakhuis van Jan Vinke in de Verwerijstraat gestaan. Je vader wilde ei genlijk helemaal niet aan vrachtauto's be- Rond 1960, op de 'weie in den 'oek'. Een van de weinige opnames van het paard Pinetta. (coll. Koppejan) Het briefhoofd van J. Koppejan, transportbe drijf. (coll. Koppejan) 't BIJLTJE 11 MIDDELBURG telefoon (01180)3598 3^.cppejat\^, TRANSPORTBEDRIJF Bank: Ned. Middenstandsbank N.V. Giro 12946 t.n.v. Ned. Middenstandsbank N.V. Middelburg, 19

de Wete | 2020 | | pagina 29