32 Vlissingse melkboeren hun bestellingen konden ophalen. "Hout rijden naar Steenbergen heb ik ook nog gedaan en voor tien gulden een vrachtje drijfsteen van Anker de Sein in Vlissingen naar Boone Bouwmaterialen in Middelburg. Ik heb ook nog eens aan de Loskade een schip met stenen gelost. Dat 'JKOPPEJ- Middelburg, ca. 1966. Mijn zus Carolien in de kinderwagen met op de achtergrond gedeeltelijk zichtbaar de Bedford. (coll. Koppejan) ging toen nog allemaal op de hand en die waren denk ik bestemd voor de bouw van de nieuwe hbs aan de Elzenlaan in Middel burg." De Fitting Leo: "Bijna elke maandag ging er een vrachtauto naar de Fitting om wagons te lossen. Dat moesten gesloten wagens zijn, en daartoe had Koppejan een stalen con- structie gemaakt die op de laadbak van de vrachtwagens geschoven werd. Hierover werd dan een zeil, door Clarijs op maat gemaakt, gespannen. Altijd werd er op de vrijdag gebeld 'voor maandag een vracht wagen'. Op vrijdag of zaterdag werd die vrachtwagen dan gereedgemaakt voor de Fitting. Ik moest altijd helpen om die con structie op de laadbak te schuiven en het zeil erover te doen. Wanneer dat zeil er weer af ging moest ik helpen om het op een speciale wijze op te rollen. Als we dan 's zondagsmiddags naar het Nieuweland gingen, naar opoe en opa, ging dat met die vrachtauto met die kap er al op. Mijn moe der zat met de kleintjes voorin en ik zat met Ria onder die kap op een veilingkist tegen het voorschot." De melkfabriek Incidenteel reed mijn vader ook voor de melkfabriek, maar in de zomer van 1965 of 1966 werd dat intensiever. Dat betekende voor dag en dauw opstaan en zuivelpro ducten laden aan de melkfabriek. Met het opkomende toerisme moesten er toen ze ker een paar keer per week campings en melkboeren op Walcheren extra bevoor raad worden. Opa Koppejan molk toen onze koeien, maar toch werd dat mijn va der te veel en hij stopte toen met het hou den van melkkoeien. Opa kwam elke zondagochtend, voordat hij naar de kerk ging - en wij naar de zon dagsschool - een fles verse melk halen. Daarvoor had hij jarenlang een beugelfles van de limonadefabriek Wemco. Kerstbomen Op zaterdag 5 december 1970 reed mijn vader naar België om kerstbomen op te halen voor Tonny Leijnse, want die handel-

de Wete | 2020 | | pagina 34