37 Ter Eeuwige nagedachtenis van den Heere Hendrik van den Broecke IJverig Voorstander en Onderneemer In den Koophandel De vaard op Oost en West-Indiën China en Suriname Directeur van den Levantschen Handel Overleden te Middelburg den 30ste Mei 1821. Hendrik werd 43 jaar. Het relatief sobere kastje zal waarschijnlijk nog jaren in de directiekamer hebben gehangen. Ook een verjaardagsfeestje kon uitlopen op een manifestatie van aanhankelijkheid. Dat ervoer Bonaventura Johan Turcq. Hij was, op 12 april 1805, vijftig jaar geworden, maar als je Abraham gezien hebt is de dood nooit ver weg. Het personeel leefde met hem mee: Gij! fluit thans volle vijftig jaar Geloovd zij de Opper Zegenaar Hij schenk Ui veel gezonde dagen Slijt voorts het ovrig van uw tijd Vernoegd in stille eenzaamheid Totdat Gij! Wordt naar 't grav gedragen Dit is de hartelijke wens Uwer dienstelingen Uit aller naam getekend Johan Ulrich Fackly. Zo gelukkig was Frederik Willem Hugen- holz niet. Deze weleerwaarde zeergeleerde heer overleed op 24 augustus 1808, vijftig jaar oud. Op de sokkel van het grafmonu mentje lezen we: Deez zerk dekt 't broze overschot Van Hugenholz, ruim 14 jaren Het puik van Mittels kerkleeraren De ziel smaakt 't zaliger zielgenot. De tekst is sober en to the point, in het hiernamaals is het beter. Anders van toon is de tekst in het kastje dat Wilhelmina M. Haack door Reijgers liet maken ter nagedachtenis van haar op 30 oktober 1824 overleden man Gerrit Ver- dooren, Heer van Asperen, vice-admiraal en commandeur der Militaire Willemsorde: TBH VYVTÏGSTE VERJAAR)» 1 VAX DE Sf KE ')NAVKNTVJIAJOHAN TUic O. aeesvJM^fi,, /,e i.<» Gedenkteken met verjaardagswens op de vijftig ste verjaardag van mr. B.J. Turcq. (Zeeuws Museum, coll. KZGW, foto Ivo Wennekes, inv. nr. G1813) Ter Gedachtenis Van enen aangebeden, Helaas te vroeg ontrukten Echtvriend, geacht en bemind door elk die hem in zijn volle waarde kende verspreidde hij geluk rondom zich: Hij was een tederhartig Echtgenoot, voor zijne Kinderen

de Wete | 2020 | | pagina 39