Reacties 43 de gehechtheid aan de stad in golven over je heen komt. Ronduit aandoenlijk is de herhaaldelijk uitgesproken hoop dat de marinierskazerne Vlissingen uit de sores zal helpen. Wij weten immers inmiddels hoe het daarmee is gelopen. Ik blijk heel wat van de geportretteerden te kennen. Net als in Middelburg lopen er ook in Vlissingen een paar minder prettige figu ren rond, maar de meesten zijn gewoon erg aardig. De allerliefste is Ahmed El Kharbouchi, die zelfs helemaal niets te klagen heeft over zijn gemeentebestuur. Er zijn er nogal wat die geboren blijken te zijn in Middelburg. "Dat kun je eigenlijk niet opschrijven", zegt Eddy van Dijke, maar op de foto is het net alsof hij er een knipoog bij geeft. De fotograaf is trouwens ook een geboren maneblusser. Vlissingers. Je zou bijna van ze gaan hou den. Vlissingen is ook best een leuk plaat sje, zegt mijn vriend Fred met wie ik vaak een Hosternokke drink, 't ligt alleen aan de verkeerde kant van de boulevard. Bert Gerestein Helge Prinsen, Ik ben Vlissingen, met foto's van Ruben Oreel. Uitgave in eigen beheer 2020, paperback, 216 pp., ISBN/ EAN 978-90-828313-6-8. Verkrijgbaar bij de boekhandels in Vlissingen én Middel burg, 15,-. Burgerweide Piet Jongepier uit Houten heeft een kleine aanvulling op het artikel van Aad de Klerk over de Burgerweide in De Wete nr. 3 van juli jl. Hij schrijft dat de auteur vrij uitvoerig ingaat op de bouw van de kerk aan de Vogelstraat - toen nog Oude Breskens of ook wel het Vuile Bresje genoemd - in 1914. "Op 28 december 1914", vervolgt Piet, "besloot de gemeenteraad van Kou- dekerke de straatnaam Oude Breskens te wijzigen in Kerkstraat. Die naam bleef ver volgens in gebruik tot medio 1966 toen, na de samenvoeging van de gemeenten Mid delburg, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens, de Kerkstraat werd omgedoopt in Vogelstraat." Het burgerweeshuis in Vlissingen Een enthousiaste reactie kwam binnen van Annelie Bisschops uit Hoofddorp. Zij is een kleindochter van Paulina van Molenbroek wier schriftje met herinneringen de basis vormde van het artikel in twee afleveringen over het burgerweeshuis in Vlissingen (zie de april- en juli-Wete van dit jaar). Samen met haar moeder, de dochter van Paulina dus, heeft ze het artikel met grote belang stelling gelezen. Annelie wijst ons er graag nog op dat het manspersoon met wie Paulina staat afge beeld op pagina 28 in de laatste Wete, Paulina's broer Dingeman is. Zoals het bijschrift al vermeldt is de foto genomen ten tijde van Paulina's verloving met Marius Lemoine.

de Wete | 2020 | | pagina 45