46 de ons een foto, met een vraag. "De man rechts op de foto is mijn vader Joost Geldof", schrijft ze. "Hij is geboren in 1899 in Vrouwenpolder en in 1988 overleden in Sneek. De man rechts is de heer Louwer- se. De foto is genomen in 1978 op een feestje van mijn tante Koos Geldof-de Rijke in hotel Duvekot in Vrouwenpolder. De heer Louwerse bleek een schoolgenoot van mijn vader van de lagere school in Vrouwenpolder. De hernieuwde kennisma king was voor hen allebei een hele gebeur tenis. Ze bleven maar doorgaan over de school van meester Van Houten. "Ik zou het fijn vinden om nog eens contact te hebben met familie van deze heer Lou- werse", vervolgt Henny. "Zijn voornaam heb ik nooit geweten en ik heb intussen ontdekt dat de naam Louwerse op Walche ren heel veel voorkomt. Nu hoop ik maar dat iemand hem van de foto herkent." Een verdwenen grafsteen Mevrouw Schopenhauer uit Middelburg stuitte bij familieonderzoek op het treurige verhaal van een van haar negentiende- eeuwse familieleden. In augustus 1886 werden op het kerkhof van Gapinge Anna Elisabeth van Elden (geboren 6 december 1859 en overleden op 25 augustus 1886) en haar levenloos geboren kindje begraven. Anna was de echtgenote van Jacobus Dommisse die tussen 1885 en 1888 predikant in Gapinge was. De grafsteen van moeder en kind zou aanvankelijk op het kerkhof hebben gele gen en later zijn verplaatst naar de kerk. Daar is echter geen spoor meer van deze steen te vinden. Onderzoek in het Zeeuws Archief in de archieven van de kerk van Gapinge en de gemeente Vrouwenpolder (waaronder Gapinge ressorteerde) en na vraag bij oudere inwoners van Gapinge heeft nog niets opgeleverd. De redactie van De Wete hoopt, met mevrouw Scho penhauer, dat bij lezers van De Wete ken nis aanwezig is over deze grafsteen en de mogelijke plek waar die zich nog zou kun nen bevinden. Onbekende prent In de Beeldbank van de Zeeuwse Biblio theek bevinden zich niet alleen foto's van onbekende herkomst, maar er zijn ook nogal wat prenten en tekeningen die men niet of niet helemaal kan thuisbrengen. De op de pagina hiernaast afgebeelde prent is er zo eentje. We zien Veere, met de Camp- veerse Toren en het torentje van het stad huis, maar verder is over dit kunstwerkje niets bekend. Wie kan ons vertellen wie het geschilderd kan hebben? Er is er mis schien ook een jaartal aan te verbinden? Uw antwoorden, commentaar en sugges ties naar aanleiding van bovenstaande kwesties ziet ons redactiesecretariaat weer

de Wete | 2020 | | pagina 48