Nieuwe leden 65 opgegeven door bewoonde gebied kwamen onder water te staan. In de Walcherse dorpen leefden de mensen verder, op het ritme van het ge tij. Het duurde meer dan een jaar voordat de dijken waren gedicht. De Souburgse fo tograaf A.G. Kruithof heeft het dorpsleven tijdens de inundatie op veel foto's vastge legd. Het is ruim driekwart eeuw geleden, maar Jan Kaljouw (91) herinnert zich de inundatie van Walcheren nog goed. Hij woonde destijds met ouders, vijf broers en een zus in Groot Abeele, maar kende ook L. van Liere, Middelburg H. Kok-van Liere P. Jongepier, Kortgene via de website J.A. Boeije, Middelburg C. Boeije W.S. Versluijs, Vlissingen via de website J. de Visser, Arnhem L. de Visser K. Dekker, Biggekerke E. Houterman-Dekker (cadeau) C. van der Horst, Ritthem via de website E.J. Loontjens, Middelburg via de website G. Geschiere, Middelburg via de telefoon H.F.M. Polderman-van Meel, Middelburg via de website J.M. Habing-Cappon, Eindhoven J. Donker (cadeau) A. Minderhout, Zwijndrecht A.F. van Rooijen (cadeau) A. van Vrouwerf, Middelburg G.J. Gerestein A.J. Slimmen, Den Helder via de website H. Marijs, Veenendaal P. Matthijsse-Marijs (cadeau) Fam. Broedelet-Schreuder, Domburg M. Oortman Gerlings (cadeau) E. Willemse-Dekker, Grijpskerke M. Elsman-Tange (cadeau) J.W. Minnaard, Middelburg J.G. den Hollander Fam. Van der Vliet, Veere W. van der Vliet Bevrijdingsmuseum Zeeland, Nieuwdorp via de website M.J. Schouls, Fijnaart PA. van Moolenbroek (cadeau) J.C. Goedman, Middelburg G.J. Gerestein Aantal (betalende) leden per 1 september 2020: 2.241. heel veel inwoners van (Oost-)Souburg. Hij vertelt hoe het is om alleen op de bovenste verdieping te wonen en om het meeste ver voer met bootjes te moeten doen. Samen brengen foto's en verhalen een onderbe licht deel van onze geschiedenis tot leven, een beeld van veerkrachtige Zeeuwen tussen eb en vloed. Het MuZEEum is erg benieuwd naar ver halen uit die tijd. Reageren kan via info@ muzeeum.nl.

de Wete | 2020 | | pagina 67