59 Pelgrimpje en de insi crowdfunding, zie www.gofundme.com/f/ een-standbeeld-voor-hans-lipperhey. Het bestuur hoopt dat ook de lezers van De Wete willen meedoen aan deze actie. Een bijdrage kan worden gestort op rekening nummer NL55 RABO 0385 3804 53 ten name van SVPL. Vermeld er wel bij dat uw bijdrage bestemd is voor het standbeeld. Pelgrimsinsignes uit Veere en Arnemuiden In een expositie in de hal van het stadhuis van Veere zijn tot 26 februari 2021 bijzon dere pelgrimsinsignes uit Veere en Arne- muiden te zien. Deze kleine tinnen plaatjes werden als religieuze souvenirs door pelgrims meege bracht van een bezoek aan een door hen uitverkoren bedevaartplaats. Ze worden veelal aangetroffen in vondstcomplexen van de veertiende tot de zestiende eeuw. De getoonde exemplaren zijn gevonden bij rioolwerkzaamheden in Veere en grond werken in Arnemuiden. Illustrator Ruth Hengeveld (Veere 1987) heeft bij de expo sitie tekeningen gemaakt die de geschie denis achter de insignes ook voor kinderen begrijpelijk maken. Unieke maritieme schilderijen in MuZEEum Vlissingen De expositie 'Wind in de zeilen' in Mu- ZEEum Vlissingen toont een dwarsdoor snede van de enorme schilderijenproductie uit de periode 1600-1700. Het zijn vooral succesverhalen: we zien hoe trots mensen zijn op de zeevaart. Dat het leven aan boord hard en gevaarlijk is, zien we soms ook: bij een storm of een schipbreuk in olieverf kun je, veilig thuis, lekker griezelen. Alle getoonde schilderijen komen uit de privéverzameling van Anthony Inder Rie den. Gefascineerd door het typisch Neder- lands-Vlaamse specialisme bouwde deze Brit een unieke verzameling op van bijna zeventig schilderijen. Zes daarvan zijn nu hier te zien. Het museum heeft deze zes schilderijen voor langere tijd in bruik leen kunnen verwerven. Ze zullen een belangrijke rol spelen in de toekomstige nieuwe inrichting van het museum. In verband met Covid-19-maatregelen is de tentoonstelling beperkt toegankelijk. Door de coronacrisis zijn twee schilderijen nog niet door de douane van Engeland gekomen. Het museum verwacht de ont brekende werken binnenkort. insignes

de Wete | 2021 | | pagina 61