59 schrijft hij, "en de foto is genomen in de bakkeête." Maria Huijsman woonde in de oorlogsjaren in een huis aan de Noordweg dat thans het huisnummer 375 heeft. Haar broer Bram heeft er later nog geruime tijd gewoond. HKW-bestuurslid Ilja Mostert zat lang gele den in de klas met Marielle, een kleindoch ter van Maria Huijsman. Omdat hij werk zaam is bij het Zeeuws Archief, dook hij meteen maar wat gegevens op. Maria werd op 21 januari 1934 geboren in Meliskerke de dochters emigreerde naar Californië, en Jan en Maria hebben daar zo'n dertig jaar lang elk jaar een paar maanden doorge bracht. Soms waren ze wel een halfjaar aan de overkant van de grote plas. Haar naam was Maria dus in maart 1945 al in de Verenigde Staten vooruitgesneld, zij het met een i-grec in plaats van die onbegrijpe lijke ij. als dochter van Krijn Huijsman en Maria Jasperse. In maart 1949 trouwde ze met Jan Walraven. Het echtpaar krijgt drie kin deren, Willem, Marijke en Kathleen. Ze wonen dan in de Van Cittersstraat in Mid delburg. Jan Walraven overlijdt op 16 no vember 2009, Maria op 3 september 2015. De aannemer Jan Walraven was grondleg ger van de Walcherse Bouwunie. Een van Foto uit de Life-reportage. "Flooded with mines is the famous beach of Domburg, on northwest corner of Walcheren. Water tower and resort hotel are pitted by shellfire. Tourists used to divide sections of Domburg beach by nationali ties: Dutch, French, Belgian, German, British, American, each group keeping to itself. Nobody will bathe here again until the mines have been cleared out."

de Wete | 2021 | | pagina 61