64 Het is de missie van MuseumTV om een zo breed mogelijk publiek in aanraking te brengen met kunst en cultuur. Dit doen ze op een gezamenlijk video on demand-plat form voor de Nederlandse musea. Zie voor de Walcherse (en andere Zeeuwse mu- Zeeuws Museum in Middelburg, het Mari tiem MuZEEum in Vlissingen en Museum Veere gebeurt. Conservatoren nemen je mee de diepte in met achtergrondverhalen over de nieuwste tentoonstellingen en col lecties. Les in de gereformeerde kerk in Arnemuiden, ca. 1942. Van links naar rechts en van voor naar achter: Sien Grootjans, Mientje de Nooijer en Suus van Belzen; Neeltje Meulmeester, Janna Schuit en Katrien Meulmeester; onbe kend, Dora de Nooijer en Janna van de Ketterij; Stien van Belzen, onbekend, Tan Ventevogel en onbekend. (Hist. Ver. Arnemuiden, nr. 1434, foto W.F. Heemskerck Duker) sea): https://museumtv.nl/provincie/zee- land/. Naar school in de kerk Leo Faase, die voor De Wete de rubriek 'Walcherse Weelde' verzorgt, kwam in de beeldbank van de Historische Vereniging Arnemuiden een foto tegen die hij ons niet wilde onthouden. Tijdens de coronacrisis worden overal in het land kerken gebruikt als leslokaal. Dat dat geen noviteit is, bewijst de hierbij afge drukte foto van Arnemuidse meisjes die rond 1942 les kregen in de gereformeerde kerk in hun woonplaats omdat hun school was gevorderd door de Duitse bezetter. Walcheren in 1939 Groningen is niet direct de plaats waar je een film met beelden van het vooroorlogse

de Wete | 2021 | | pagina 66