REÜNIE 1.6. KAMPEN Ü7 28.29 JULI 38 6 hebben zich inmiddels gevestigd in de kleine dorpsgemeenschap Oost- en West-Souburg en zijn vader is actief als voorzitter van een van de vele Oranjever enigingen.13 De relatie van Wim met zijn ouders moet wel heel goed zijn, hij trekt meer dan eens weer bij ze in als de om standigheden daarom vragen. dat bekendstaat als Huize Abeele. Het is een opmerkelijke aankoop. Nederland ver keert midden in de heftigste economische crisis van de twintigste eeuw, waarvan niemand nog weet hoelang die nog zal duren. Het is onbekend hoe Wim Abeleven deze aanschaf heeft gefinancierd. Het echtpaar Abeleven-Labberton vestigt zich Zierikzee, 'Als grijze wachter onzer stad. 1930. (ZB, Beeldbank Zeeland, affiche 16638) Als Abeleven sr. in 1938 een reünie organi seert van het Instructie-Bataljon waarbij hij heeft gediend in Kampen, verleent zijn zoon zijn medewerking. Hij ontwerpt de omslag van het programmaboekje en maakt tientallen tekeningen bij het artikel 'Ontboezemingen', de bijdrage van zijn vader daaraan. Groot-Abeele, Heinkenszand, Veere In 1930 wordt Wim Abeleven eigenaar van een groot, statig, wit huis in Groot-Abeele Programmaboekje van de reünie van het In structie-Bataljon, Kampen 1938. (SNS Histo risch Centrum/Frans Walkate Archief) in deze buurtschap. Ze wonen er tot 1942, wanneer ze door oorlogsomstandigheden gedwongen worden te verhuizen naar Heinkenszand. In 1950 verhuizen Wim en zijn vrouw terug naar Walcheren, waar ze zich definitief vestigen in Veere. Abelevens artistieke prestaties zijn intus sen niet beperkt gebleven tot het ontwer-

de Wete | 2021 | | pagina 8