I '...ik ben gewoon heel gedreven...' X 'Ik doe iets van tweehonderd shows per jaar. Dat is wel zwaar, het reizen ook. In Nederland heb je natuurlijk maar een paar podia, dus je moet de wereld in om mensen te bereiken. Ik heb er van 't begin af aan naartoe gewerkt om alleen nog met mijn eigen band te spelen. Soms nog weieens als gast, maar verder alleen nog maar met mijn eigen band. Ik ben nu iets aan het opzetten, wat een nieuw orkest wordt zelfs. Dat komt in de loop van dit jaar. Daar concentreer ik me op.' Het is jouw beroep. Gewoon je dagelijks werk. Maar: het doet ook een beroep op een soort conditie, het vergt veel van je. Moet je ook nog iets doen om je techniek bij te houden of is dat niet nodig omdat je zoveel speelt? 'Nou, dat is niet zo hoor. Het is echt overleven als je op tour bent. Dat went ook weer. Het is wel een heel ander leven dan dat van mijn neefjes hier in de buurt. Het is niet alleen het spelen. Ik heb van heel dichtbij meegemaakt hoe mijn vader zijn autobedrijf heeft opgezet. Ik weet nog dat hij één autootje had staan. Nu zijn het er veel meer. Zo ben ik het ook gaan benaderen. Met die eigen band en zo. Het is inmiddels een bv geworden waar een heel management achter zit dat daar continu mee bezig is. In Nederland ziet niemand dat, maar we zitten heel veel in het buitenland. Er gebeurt van alles, het is echt een ding geworden. Nu staat het ook nog in de kinderschoenen, en ik probeer het weer verder te krijgen. Het is niet alleen het spelen, je bent ook gewoon zelfstandig ondernemer. Het is niet zo datje naast de telefoon kan zitten wachten. Behalve dat je aan het spelen bent stop je ook nog eens heel veel energie in je muziek aan de man te brengen. Dat is wel moeilijk, hier in Nederland.' 'Ik ben gewoon heel gedreven. Ik wil iets bereiken. En dat kan maar op één manier. Dat is door in de zesde versnel ling er volledig voor te gaan. Dat valt echt niet mee. Ik heb heel wat frustraties achter de rug. Het blijft een trompet. Om mensen ervan te overtuigen dat het een te gek ding is, is heel wat energie nodig. Het is echt expressie.

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 114