'...De bibliofheek wil graag een grofe rol spelen in hef voelbaar en bespreekbaar maken van waf veel mensen bezighoudf...' De Zeeuwse Bibliotheek heeft niet alleen een rijke histo rische collectie, het geheugen van onze cultuur wordt er bewaard. Wie door het gebouw loopt struikelt over de voorbeelden daarvan. Brandenbarg: 'Veel mensen die onz bibliotheek bezoeken zijn onder de indruk van de collec tie, vinden het gebouw aangenaam en komen hier graag. Dat rijke gevoel zou je ze ook moeten kunnen geven op internet.' Meijers knikt instemmend: 'Als je een boek van de plank haalt in de bibliotheek dan weet je direct dat alle boeken die ernaast staan hoogstwaarschijnlijk veel met da boek te maken hebben. Als we die fysieke beleving terug kunnen krijgen op het internet hebben we het denk ik goed voor elkaar. omdat de KNAW, de wetenschappelijke leveranciers, een regeling hebben getroffen om het beschikbaar te kunnen stellen: wie promoveert moet z'n proefschrift meteen op het net zetten. Uitgevers daarentegen gaan vooralsnog nerveus "in de achteruit" en roepen: ho ho, wacht even: 4,4 miljoen leden, dat zijn 4,4 miljoen lezers, dan ben ik m'n hele markt kwijt! Als je het goed doet wil je niet alleen specialistische literatuur beschikbaar stellen maar ook tuinboeken, boeken over reizen, het hele scala. Daar begint het natuurlijk te spoken en die discussie zal de komende jaren, ook in Europees verband, gevoerd moeten worden. Zo zou je voor een jaar een regelvrije zone kun nen maken waarbij de overheden een deal maken met alle uitgevers om te zien wat het oplevert.'

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 14