Alles op schema Intussen staan de verantwoordelijken van tevredenheid te spinnen op het duin. De hoofdopzichter en de hoofduit voerder vertellen elkaar dat het na die moeizame start echt heel anders had kunnen lopen, maar dat ze het toch maar op tijd gefikst hebben, allemaal keurig volgens bestek. En hier bij Matour, met die merkwaardige zak in het pro fiel waar ze toch niet helemaal gerust op waren, gaat het ook wel lukken. De strandtent, vorige week nog omringd door bergen zand heeft inmiddels weer een blijvend vrij uitzicht op zee en strand. Bizar dat die paar machines, ook al ronken ze onophoudelijk, dat in een paar dagen tijd voor elkaar krijgen. Al het zand zit nu achter Matour dat bovendien tijdelijk ontsloten wordt door een pad met platen. Zo kan het paviljoen een belofte waarmaken: in de kerstvakantie open. Zover is PUUR (achter de Groese Duintjes, die nu echt toe zijn aan een vergrootwoord) nog lang niet, maar de voort zetting van de Carrousel wordt dan ook splinternieuw. En groot, heel groot, vertellen minstens honderd piketpaaltjes voor het nieuwe, aan de zeezijde berijpte duin. Ze geven inderdaad de omvang aan van een strandpaleis, waarvoor nu een voor een de tientallen palen die het fundament vormen met behulp van een krachtige waterstroom in het zand worden gedrild. Ook dit karwei ligt op schema. In april kunnen we hier weer aanschuiven. Vorstelijk. 'Voor een suppletie van 3,1 miljoen kuub is het nog met een noodgang gebeurd', kijkt projectleider Arie van de Werken terug. 'We hebben hier ook bijna geen tegenslag gehad. Een gierende wind ja, dat wel, maar die zat geluk-

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 158