'Mijn Zeelandgevoel' Uiteindelijk moet het voor mensen net zo logisch zijn om de bibliotheek op het internet tegen te komen als om op de fiets te stappen voor een bezoek aan het gebouw.' Brandenbarg: 'Belangrijk is dat gebruikers een eigen profiel kunnen maken waarop ze hun voorkeuren kunnen aangeven. Dat je kunt zeggen: ik wil geattendeerd worden op dat type boeken, lever het op een manier die mij aan staat. Mijn bibliotheek: een persoonlijke boekenplank, of die nou van papier is of digitaal. Op die manier kun je ook voor specifieke groepen als juristen, economen of kunst liefhebbers pakketten maken die thuis te raadplegen zijn en waarvoor ze in ruil misschien best iets meer willen beta len. De eigen identiteit van bibliotheken zal in de toekomst steeds moeilijker te traceren zijn maar voor de gebruiker is het helemaal niet interessant of de Zeeuwse Bibliotheek of de Bibliotheek Oosterschelde achter de inlogpagina schuilt. Als hij zijn boek maar op tijd krijgt!' Enno Meijers: 'We zijn een kanaal tot bepaalde informatie. Dat is de essentie van een bibliotheek en daar moetje de beste in willen zijn.' 'Dat wil niet zeggen dat eigenheid niet belangrijk is', haast Brandenbarg zich eraan toe te voegen. 'Het "Mijn Zeelandgevoel" is groot. De behoefte eraan groeit zelfs naarmate de hele wereld aan onze voeten ligt. In Zeeland zijn we al vroeg begonnen met zogeheten eta lages, waarin we laten zien wat we over actuele onderwer pen in huis hebben. 'We richten ons daarbij vooral op thema's die dicht in de buurt zitten, wat dat betreft heeft onze provincie veel te bieden: water, veiligheid, het nieuwe Zeeland, (kern) energie, duurzaamheid. Onderwerpen die permanente aandacht vragen voor wezenlijke thema's, een beetje te vergelijken met Standplaats Zeeland waarin jaarlijks een (inter)nationaal gastonderzoeker belangrijke onderwerpen tegen het licht houdt. Daar is ook het maatschappelijk debat een factor van belang en de sociale cohesie. De bi bliotheek wil graag een grote rol spelen in het voelbaar en bespreekbaar maken van wat veel mensen bezighoudt.'l^

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 15