Zwarf geld De gemeentelijke herindeling (Sas van Gent maakt sinds 2003 deel uit van de gemeente Terneuzen) heeft het ka naaldorp ook al weinig goeds gebracht, zegt De Groff. Op een mismoedig toontje: 'Ja, we hebben prachtig geplaveide winkelstraten gekregen. Maar wat moeten we met een mooie bestrating, als er geen winkels meer zijn? Er komt geen hond! Het enige wat hier nog fatsoenlijk functioneert is de vuilophaaldienst.' Kom, kom, Willy, schudt ondernemer Wim ten Hoor het hoofd, niet zo somber. Zeker, De Groff heeft gelijk als hij zegt dat Sas niet meer het welvarende stadje van weleer is. Het dalend aantal winkeltjes, de leegstand, de terugloop van de bevolking en de braakliggende bedrijfsterreinen vervullen ook Ten Hoor met grote zorgen. En niet te verge ten: het verlies van de banken, hè? Er stonden in Sas 'vier kastelen van banken', waar veel Belgen ('en ze kwamen niet met honderd euro, dat kan ik je verzekeren') hun zwarte geld onderbrachten. Fiscale regelgeving maakte daaraan een einde, waarop drie banken verdwenen. Het is alles bijeen, knikt Ten Hoor, geen vrolijk verhaal. Maar er valt ook veel positiefs te melden. Ten Hoor (voor malig voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereni ging en al vele jaren politiek actief binnen de PvdA): 'Veel Sassenaren dachten dat de herindeling een ver-van-mijn- bed-show zou worden. Het tegendeel is waar. Ik durf de stelling aan, dat Sas van Gent er juist beter van is gewor den. Voor de herindeling hadden we hier ontzettend veel achterstallig onderhoud - wegen, rioleringen, dat soort dingen. Na de herindeling is stap voor stap een verbetering ingezet. Alle straten in het centrum zijn vernieuwd; we hebben aan de rand van het dorp een prachtig wandelge biedje gekregen; de verkeersveiligheid is verbeterd; de Vre- destraat - zeg maar het Coronationstreet van Sas - wordt geheel gerenoveerd, plaatjes van woningen worden dat.' Waar het in Sas van Gent vooral aan ontbreekt, zegt Ten Hoor, is een echte publiekstrekker. Het Factory Outlet Cen ter (een winkelcentrum waar tegen gereduceerde prijzen merkkleding wordt verkocht die niet meer geheel aan het wispelturige modebeeld voldoet) had zo'n trekker kunnen worden. 'Alle ondernemers in Sas van Gent waren voor, want zo'n outletcenter had weer wat leven in de brouweri

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 24