'...Als he\ foul" gaaf, schud ik m'n kop en ga weer verder...' Een eigen kade lijkt vreemd, maar ik dacht maar zo: als ik niet met die schepen kom, dan komt die kade er ook nooit. Ik heb de zaak als het ware omgedraaid.' overtuigd van het eigen idee en gelijk legde hij samen net de twee andere initiatiefnemers in vliegende vaart de oasis van ZCP. 'Je moet niet vergeten dat we in onderne mersland razendsnel zijn. Het eerste jaar hebben we voor naamsbekendheid gezorgd, in het tweede jaar zijn we al gaan boeken. Ja, we zijn snel. Zo snel dat instanties alles op alles moeten zetten om ons bij te houden. Daarbij spelen onze goede contacten binnen de scheepvaart een langrijke rol. Het is echter een markt die je stapje voor stapje moet veroveren.' Dat veroveren ziet hij als een leerproces. 'Je nieuwe contacten binnen de wereld van de cruiserederijen leren je dat een riviercruiserederij soms een zeecruisedivisie erbij kan hebben en andersom. Toen we opstartten hadden we geen kade, nee. Dankzij de connec ties vanuit mijn eigen bedrijf was die er echter al snel.' Bij Verbrugge Zeeland Terminals bv in Vlissingen-Oost is ZCP voor de komende twee jaar te gast aan hun kade. Daar kunnen de zeecruiseschepen terecht. 'Maar je kunt niet van een commercieel bedrijf verlangen dat ze die ruimte blijven geven. Een eigen kade in de Vlissingse Buitenhaven is dus een "must", omdat we dan veel dichter bij de stad liggen, logistiek gezien veel handiger dus.' Die Buitenhaven is van het begin af aan dé locatie geweest waar ZCP een eigen kade gerealiseerd wil zien. 'Alle politieke partijen in de gemeente Vlissingen zijn voor. Alleen verkort dat mijn procedures niet', zegt Nelis een beetje kregelig. De opvang in Vlissingen-Oost is echt een tijdelijke, benadrukt hij nog maar eens. 'We hebben nu intentieverklaringen liggen van rederijen om naar Zeeland te komen zo gauw er een eigen kade ligt.' De locatie waar naartoe wordt gewerkt is die bij het NS-station tussen 'de veerbootjes' en de onderneming Finsa bv. Finsa is bereid een deel van de eigen kade beschikbaar te stellen, mocht de lengte van de nieuwe kade niet toereikend zijn voor het afmeren van een cruiseschip.

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 37