ongemerkt uit de band springt, net zo gemakkelijk de discipline laat varen en desnoods vanuit het hotel via de re genpijp op stap gaat. Als zijn bevlogenheid een bevlieging is, dan is het een bevlieging die al twee jaar duurt. Jaren die Hoogerland hebben duidelijk gemaakt dat zijn kansen op definitieve aansluiting met de wereldtop groter zijn dan van tal van zijn concurrenten. Het respect is er van zijn begeleidingsteam tot de supporters op straat. Ze hebben allemaal een zwak voor de aanvaller, die liever strijdend ten onder gaat dan linkeballend naast een podiumplaats grijpt. En ze voelen ook allemaal dat het zijn jaar kan wor den. Of misschien wel móet worden. Halverwege januari 2010 heeft Hoogerland er al ruim 7000 trainingskilometers opzitten. Hij is dan 3,5 kilo zwaarder dan tijdens de Ronde van Lombardije, maar nog altijd kilo's lichter dan vorig jaar in de vergelijkbare periode. Lambregts: 'Hij heeft een vetpercentage van rond de acht procent. Hij is daar constant mee bezig. Hij vertelde me dat hij, als hij thuiskwam uit Spanje, van plan was een onderwatervetmeting te laten doen. Dat is nauwkeuriger. Ja, dat is toch een beetje maniakaal.' L^" Het is volgens Bennie Lambregts zelfs al geen uitzondering meer als Johnny tijdens een tochtje van 25 kilometer 'om los te l ijden' tien keer van zijn fiets stapt om een paar mil limeter aan de stand van zijn zadel te veranderen. Nando Liem: 'Dit jaar zijn we nog meer op voedingssup plementen gaan letten. Vooral in de periode vóór de wed strijd. In de aanloopfase. Supplementen en vitaminen, daar praat je over en dan gaat het om het moment van inname. Ja, dat kun je finetuning noemen.' Frits Bakker vermoedt dat Hoogerland door anderen op het spoor gezet is om een winter lang in Spanje te trainen, 'Ik denk dat er iemand geweest is die dat heeft gezegd. Dat-ie nóg meer moest doen om nog beter te worden. Misschien Raas wel, wie zal het zeggen. Als je zó aan je inhoud kunt blijven werken en je hebt de gave om tot voorbij 250 kilometer mee te kunnen, dan kan hij mis schien ook wel dat laatste stapje maken. Ik hoop dat hij op het rechte pad blijft en dit volhoudt, want ja hij is soms heel kwajongensachtig en naïef.' Geslepen? Gehaaid? Link? Optimaal gedreven? Of toch 'het mannetje' dat reageert op elke prikkel, alles ziet, I1

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 53