'...Dii jaar moei hij gaan winnen...' Hoe kijken de Hoogerland-volgers iegen hei nieuwe wielerjaar aan? Cees Hoogerland: 'Dit seizoen wordt het seizoen van de bevestiging. Hij moet nog verder verbeteren en daar moet je mee om kunnen gaan. Je moet tegen de druk kunnen.' Patrick Tolhoek: 'Het gaat erom dat hij mentaal heel blijft. Het verleden heeft aangetoond dat hij zich daarvoor moet wapenen. Hij moet ook overtuigd zijn van zijn eigen kunnen. Ik geloof niet dat hij te zacht zou zijn voor het wielrennen, 't Is best een link mannetje en te braaf is hij zeker niet.' Nando Liem: 'Ik denk dat hij ten opzichte van vorig jaar nog gewonnen heeft. Ik verwacht sowieso veel van hem. Dat hoeft niet per se dit jaar te zijn.' Frits Bakker: 'Het is een belangrijk jaar voor Johnny. Wat moet-ie gaan doen? Ik zeg vrijbuiten. Dat moet Hilaire Van der Schueren hem ook blijven inprenten. Hij is nog jong en hij moet nog veel meer inhoud en kracht krijgen. Kijk maar hoelang Gilbert en Valverde erover gedaan hebben. Er zijn er maar weinig zoals de broertjes Schleck die er in één keer staan. Dat duurt normaal gesproken jaren.' voelt door zich voor een ander op te offeren. Als je wil winnen moet je een roofdier zijn. Ik weet niet of Johnny dat is.' Marco Hoogerland: 'Wat hem uniek maakt, is zijn grens- overschrijdend gedrag. Zijn gevoel en dat hij dingen doet die eigenlijk niet de bedoeling zijn. Ik kan me voorstellen dat dat lastig is voor een ploegleider. Als je afspreekt dat I er niet wordt aangevallen en dat-ie dat tóch doet. Dat gevoel, die intuïtie. Dat maakt hem een winnaar en dat moet-ie gaan bewijzen.' Peter Hoondert: 'Dit jaar moet hij gaan winnen. Dat wcrdt ook van hem verwacht. Hij zal nu toch finales anders moeten rijden, maar ik weet zeker: dat goede komt toch wel boven.' Bennie Lambregts: 'Ik denk dat de rek er nog niet uit is bij Johnny. Hij moet met beide voeten op de grond blijven staan, normaal doen en gewoon keihard werken. Ik twijfel daar niet aan. Dit jaar moet hij uitslagen gaan rijden. En als dat niet gelijk lukt, moet hij respijt krijgen. Let wel: Johnny heeft zijn hele carrière door wedstrijden gewonnen hè? Hij kon altijd winnen. Alleen nu praatje over de wereldtop Toch denk ik dat hij mee gaat dingen.' j Maarten Ducrot: 'Wielrennen op dit niveau doe je met je hoofd. Als je vaker wint dan een ander, dan zit dat vooral in je hoofd. Vroeger had je Gert Jakobs. ledereen in het peloton wist dat niemand harder kon fietsen dan hij. Maar hij presteerde geen drol. Dat zie je ook een beetje in het leven dat Jakobs nu leidt. Dat is iemand die zich prettiger Fotografie: Cor Vos familie Hoogerland

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 54