'Zelfs de Russische felevisie was bi] de opening' "lond om een plaza met de toepasselijke naam Podium, xvind je winkels, attracties en restaurants, een sport- lub, overdekte golfbaan en dito minigolf, een concertzaal n een hotel. Er is zelfs een school en een kinderopvang, iep Middelburg grossiert in vrije tijd, sport, gezondheid en lersoonlijke verzorging. Hiermee wil het ludieke leisure- jark vermaak bieden voor de hele familie, voor drie gene- aties. En behalve vermaak, ook lering in vermaak, getuige Ie aanwezigheid van een school. De formule is nieuw n Europa, de opzet grootschalig, zeker voor Zeeuwse regrippen. Eigenlijk komen alleen de Britse shopping mails ?en beetje in de buurt. De hamvraag is: wat bezielt Zep Middelburg? Zep Middelburg of Zeeuws Evenementen Podium zoals de naam aanvankelijk luidde, is ontwikkeld door conceptont wikkelaar RECC (Vinkeveen) en projectontwikkelaar TCN (Utrecht), beide met vestigingen in heel Europa. Ze vinden elkaar in creativiteit, innovatie en duurzaamheid. En als eigenaren in het Zep Vrijetijdspark Middelburg vof. Beide bedenken en realiseren zoals ze zelf zeggen 'ver nieuwende vastgoedconcepten met duurzaam sociale, culturele en economische waarde; voor overheden, ont wikkelaars en bedrijven'. Ze hebben vast en zeker gedacht Zeeland is klein, dus denk groot, of iets in die trant. Hoe het ook zij, ambitieus is het, het Zep. Zijn de initiatief nemers visionairs met ondernemingsgeest of pioniers met grootheidswaanzin? De Middelburgse ondernemers waren positief, maar onder voorbehoud. 'We waren mordicus tegen méér van hetzelfde, Zep Middelburg moest aanvullend zijn aan het bestaande aanbod, daar kan ik kort over zijn. En dat werd ons ook toegezegd', verklaart voorzitter Henk Boers namens de Middelburgse ondernemersvereniging VOM. 'We zijn enthousiast over de attracties en hopen dat ze grote publiekstrekkers worden. De meerwaarde van de vier winkels zien we echter niet. Recreatief winkelen doe je in de binnenstad of op de Mortiere.' Boers vindt het Zep zonder enige terughoudendheid mooi: 'Op de kleuren na dan Verder vind ik het een aanwinst, want grootschalige vrijetijdsvoorzieningen hadden we in Zeeland niet; al moet ik wel even wennen aan de forse toegangsprijzen.' Boers hoopt dat Zep Middelburg jaarrond voldoende klandizie gaat opleveren: 'Het is een buitengewoon fraai vrijetijds park en als het rendeert trekt het zeker ook publiek naar de binnenstad. Mensen komen dan voor een dagje Mid delburg.' Jack Doorns, beleidsmedewerker Economische Zaken van de gemeente Middelburg en projectleider voor het Zep, vond de scepsis best meevallen. 'De gemeente wilde al langer het economisch profiel van de stad verbreden. Door nieuw beleid te ontwikkelen konden we impulsen geven aan toerisme en recreatie. Toen we ons gingen oriënteren op de markt kwamen we bij de vernieuwende ideeën en concepten van RECC en TCN terecht.' Doorns weet dat dingen soms schijnbaar toevallig bij elkaar komen: 'De gemeente vond dat de hotelcapaciteit van Middelburg uitgebreid moest worden. Miniatuur Walcheren kon aan het Molenwater niet moderniseren en een lege plek daar konden we goed gebruiken voor een nieuw theater. Plus er waren de plannen voor een voetbalmuseum. Al met al genoeg argumenten voor het ontwikkelen van een heus leisureconcept. Maar dat moest natuurlijk wel economisch haalbaar zijn. Vandaar de keuze voor detailhandel die zich richt op leisure.' Doorns benadrukt dat de gemeente Mid delburg het belangrijk vindt bezoekers aan de stad te bin den: 'Op Zep kun je je een halve dag uitstekend vermaken. En als je dan toch in Middelburg bent, dan pak je meteen de binnenstad mee. Of andersom.' De gemeente is blij met de nieuwe werkgelegenheid die Zep Middelburg biedt en met de enorme exposure die het scoort in de media: 'Zo besteedden zowel de commerciële televisie als de publieke omroepen volop aandacht aan het eerste en enige voetbalmuseum in Nederland.

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 59