voetbal op de hak met zijn kritische humor. Hans van Breukelen dwaalt ondertussen af, hij kijkt alvast wat rond en geniet stilletjes van de beelden om zich heen. Dagvoor zitter en leidsvrouw van NOC*NSF Erica Terpstra kennen we natuurlijk al jaren als het vleesgeworden enthousiasme, maar ook Jos Kouwer, directeur van de Stichting Voetbal Totaal, laat zich niet onbetuigd, zij het wat plechtiger dan popi-Erica. Zo nu en dan zien we tijdens de toespraken bekende sportgezichten voorbij schuiven. Bondscoach Bert van Mar wijk loopt glimlachend rond, net als Studio Sport-icoon Mart Smeets en oud-internationals Bennaars, Denneboom, Rutjes en nog vele anderen. Johan Cruijff schittert door afwezigheid. Nadat Hugo Borst zijn trots en blijdschap uitgesproken heeft over de manier waarop de geloofsbrieven van hem en zijn mede-initiatiefnemers in de Voetbal Experience zijn vertaald, stapt Jakhals Erik van tv-programma De Wereld Draait Door op hem af en overhandigt hem een fotolijst van 'De Gemeenste Overtreding Aller Tijden' met de woor den 'Die hoort hier ook.' Borst, die zelf een zwak heeft voor de oude shirts van spelers, is het met hem eens en belooft dat de lijst een plekje krijgt in het 'Spookhuis van de Rotschop', datje buitengewoon vindingrijk binnen stapt via de mond van de even fameuze als kale Italiaanse scheidsrechter Collina. 'Of op de wc's.' Manager Jorg Gerritsen, verantwoordelijk voor de dage lijkse leiding van de Voetbal Experience, is bijna lyrisch als het gaat over het aspect 'experience': 'Niets doet ons zo snel en zo vaak van emotie wisselen als voetbal. Met de snelheid van de bal schiet je van blijdschap naar boosheid, van trots naar schaamte, van liefde naar haat.' Daarom is het levensgrote Playstadium zijn favoriet, na de film The Thrill op een halfrond scherm van maar liefst 16 meter breed: 'Een duizelingwekkend beeldverslag van hoe ons sterrenteam van '88 het Europees Kampioenschap in West-Duitsland won. Ik heb 'm al tig keer gezien, maar telkens weer krijg ik kippenvel.' Zo'n film - hoe fraai ge maakt ook - heeft natuurlijk een beperkte houdbaarheid, maar daar is volgens Gerritsen over nagedacht: 'De NOS CD

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 64