1 Kippenvel Veel plezier niet missen.Er wordt nog druk heen en weer gerend. De I kandidaten staan in de damestoiletten voor de spiegel ze-I nuwachtig. Dennis Castel geeft hier en daar instructies en I heet ondertussen zijn gasten welkom. De cameraman/ en I (vijf in totaal) proberen verschillende standpunten uit. De I DJ neemt plaats op de preekstoel en geeft de geluidsrr an I aanwijzingen. Wij gaan strategisch bij een warmtekanc n I staan, in de buurt van de bar. Er is volop drank en er zi n I hapjes. De gasten zien er stuk voor stuk heel feestelijk uit. Echt leuk. ledereen heeft zijn best gedaan. Sommie en I durfden net iets meer en dragen latex, netkousen of ja re-1 tellen. De mannen zijn ook om door een ringetje te ha: 'n. I De gemiddelde leeftijd is een stuk lager dan op andere galafeestjes: 25 jaar schat ik. De meisjes verdwijnen één voor één achter de coulissei En de show begint, met een promotiefilm van Pabo. Er dan komen de meisjes op. Je kunt het kippenvel op hu< benen zien: zo dicht zitten we er op. Mijn vriend voeltich wat ongemakkelijk deze meisjes zo te bekijken. Andere a zitten er niet mee en genieten ongegeneerd. Er zijn verschillende rondes: kleding, lingerie, jarretellen met vleugeltjes. Tussen de presentaties door treden ooi de professionele Pabo-modellen op. Direct is het versch I duidelijk. Ze zijn ontspannen, zitten goed in het vel, latt n zich zien op een ondeugende, uitdagende manier. Vlak voor kerst, op 19 december 2009, glibberen hoogge hakte dames in feestkleding aan de arm van hun partner richting kerk. Niet voor een mis, maar voor de Miss Pabo verkiezing. De rode loper ligt al uit bij de dikke deuren van De Orangerie, in het hartje van Den Bosch. Buiten is het koud, maar binnen niet veel warmer. De gasten worden welkom geheten door twee schaarsgeklede meisjes. Een zogenaamde non vertelt de gasten op een ludieke manier dat het best mag, voor één dag het huis van de Heer lenen voor een verkiezing als deze. Bij de garderobe krijgt iedereen een reageerbuisje prosecco, gezoet met crème de cassis. De ruimte is mooi aangekleed. In het middenschip van de kerk is een lange catwalk opgebouwd. Aan het eind van de catwalk links staan drie grote stoelen. Daarop zit de jury: Kim de Sutter (Miss Pabo 2008), Günther Lammer (trendwatcher en landenmanager Pabo voor Midden- en Oost-Europa) en Véronique de Koek (ex-Miss België en inmiddels internationaal topmodel). De presentatie is in handen van Chimène van Oosterhout en Winston Post, bekend van televisie. Wij zijn op tijd aanwezig, want op de uitnodiging staat dat er een 'grote opening van 'de show' is. 'Dit mag u Tussen de acts door is er volop tijd om met elkaar en ar de ren te praten. Een jongeman (accountmanager van TM' bekijkt of een dergelijke show iets voor de muziekzende r zou zijn. Maar tot nog toe vindt hij de meisjes erg jong al lemaal 20+ volgens Pabo) en niet heel erg bijzonder: 'O r straat zie je mooiere meisjes'. En toch: die staan niet hier. In een koude kerk waar eer paar honderd mensen direct op je blote vel kijken. Ze jo ?- len en klappen of - erger - geven geen sjoege. Sommig a meisjes stampen zo snel mogelijk de catwalk op en af. Anderen genieten wel van de aandacht. Zo is er een kle ne

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 74