Kunstenaar fotagraa 'De afgelopen jaren heb ilc zo'n nomadisch bestaan geleid d me nergens meer thuis voel. Barcelona, Brussel, Rotterdam, L Angeles, Vlissingen, Berlijn. Ik kan snel in werelden verdwijn 'Alles is maakbaar' 'Dichter bij Tekst: Rebecca van Wittene 'ledereen kan een beroemdheid zijn. Het klinkt oppervlakkig en dat is het ook. Het gaat natuur lijk over identiteit en persoonlijkheid. Over wie je bent, wat je wil zijn, aan wie je jezelf spiegelt en waarom. Sommigen willen alleen maar ge lukkig zijn. Anderen timmerman omdat opa dat was. Velen hebben een droom. Een heimelijk verlangen naar het onbereikbare. Niet iedereen is beroemd maar ieder mens is wel bijzonder. Ik kijk en transformeer. Make-up, decor, licht en attributen doen de rest. Niet-alledaagse portretten van gewone modellen, oud en jong. Neutraal of explosief, nogal onconventioneel. Je krijgt een band met die mensen, dat moet ook. Als je niks geeft krijg je ook niks terug.' publiek. Als je kijkt naar het beeldresultaat zie je dat ik word gevoed door de media. In zin is het wel een statement, ja. Beroemd zij 'hot', onderdeel van een productieproces, sen zijn het een dag en de volgende morge het voorbij. In de kunstwereld zie je dezelfd' golfbeweging. Kunstenaars die op alle toon gevende beurzen te zien zijn raken even sne de vergetelheid. Niemand die zich de werkef nog herinnert. Alles is maakbaar, dat spannii veld is interessant. Hoe ver kun je gaan voor beeld? Hoever w/'/je gaan?' 'Ik kom steeds meer tot de kern. Mijn thema is niet veranderd - het gaat altijd om menser maar ik durf dieper te gaan. Ik denk meer na weet beter wat ik wil. Meer dan ooit wil ik la zien waar het eigenlijk om gaat. Als ik werk van jaren terug, heb ik altijd een gemengd g voel. Het is onbevangen gemaakt, dat zie ik wel, maar ik sta er kritisch tegenover. 'Mijn werk zegt iets over de mens en de maat schappij. Dat is een te algemeen begrip voor een beeldend kunstenaar, maar het is nu eenmaal zo. Ik vind het interessant om met een klein of groot gebaar iets mee te geven aan het

Zeelanddoc. | 2010 | | pagina 84