DE Z AK VA N ZUID-B EVEL AND beeld oplevert. Daarnaast kan de Abeel en de inheemse Zwarte populier dienst doen als vervanger voor de ziektegevoelige soorten. Bij de bomen met korte omlooptijd kan gebruik gemaakt worden van diverse populierenklonen. Naast de veel toegepaste Populus robusta zijn er ook oudere populierenklonen als de Populus marilandica in de handel die weliswaar niet zo'n goede houtkwaliteit opleveren, maar in landschappelijk opzicht aardig zijn vanwege de bijzondere habitus. Ervenproject lm'et ervenproject richt zich op de totstandkoming en het herstel van streekeigen erven. Intussen wordt aan bijna dertig erven gewerkt. De streekeigen erven van de Zak zijn groots van opzet. In tegenstelling tot sommige andere Zeeuwse gebieden wordt niet op een are gekeken. Vanouds komen in de Zak van Zuid- Beveland grote hoogstamfruitbomen en boomweiden omgeven met meidoornhagen op de boerenerven voor. Een veedrinkpoel en knotwilgen ontbreken zelden. Daarnaast is er in relatie tot de woning een moes- en een siertuin. Eenvoud is een belangrijk kenmerk voor de erven in de Zak. Dit geldt ook voor de sier- tuinen welke eveneens een sober karakter hebben. In een goede ruimtelijke afstemming van de traditionele elementen van het streekeigen erf ligt voor een belangrijk deel de uitdaging voor de Informatiepanelen vertellen over de natuur, het landschap en het landbouwkun dig gebruik; de route start bij het station van Kwadendamme (Langeweegje). 17

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 19