D E VAN ZUI D - BE en Zuid-Beveland en de Vereniging Natuurmonumenten. De wandeling loopt langs en over bestaande ontsluitingswegen. Naast een aanduiding van de route met markeringspaaltjes voorziet het plan in het aanbrengen van informatiepanelen en zitbanken. De wandelroute loopt door een gedeelte van het gebied van de Zwaakse kreekrest. Dit is de naam voor het restant van het krekenstelsel dat bestaat uit de Zwaakse Weel en de 's-Graven- polderse Weel. Deze beide kreken vormen het restant van het voormalige Zwake, een brede stroomgeul tussen de eilanden Oost- en West Baarland, het Eiland van Borssele en de Breede Watering Bewesten Yerseke. In de loop van de geschiedenis is het Zwake ingepolderd, zijn loop is in de structuur van de polders nog steeds goed herkenbaar. Een gedeelte bestaat uit een smalle strook met water en een rietgordel. Hier komen zeggevegetaties, moerasbos en grasland voor. In het meer westelijk deel bevindt zich het grote open water van de Zwaakse Weel, omzoomd met een smalle strook oeverlanden. In het open water komen water vogels voor zoals: Waterral, Bergeend, Wilde Eend en Fuut. Op de oeverlanden groeien onder andere Lisdodde, Mattenbies, Riet en Harig Wilgeroosje. In de oeverlanden zijn er broedmoge- lijkheden voor watervogels zoals de Waterhoen en zangvogels zoals Kleine Karekiet en Bosrietzanger. Verder komen er weide vogels voor, onder andere de Kievit, Scholekster en Tureluur. Rond de Zwaakse Weel is een wandel route uitgezet. 20

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 22