OVER DE AUTEU Ad H. van Dijk (Vlissingen 1927) is oud huisarts te Vlissingen en beoefenaar van lokale geschiedenis. Hij publiceerde in Walcheren onder vuur en water (1984), Water over Walcheren (1994), Walacria 6, 7 en 8 (1994,1995,1996), Scheldemond weerspiegelt - gedenkboek van de Rijks H.B.S. te Vlissingen - (1992), en in diverse tijd schriften, w.o. De Wete. Siard Dwarshuis (Vlaardingen 1938), journalist, beheert een eigen persbureau in Hilversum. Hij was leraar Duitse taal- en letter kunde en tien jaar lang redacteur van Het Parool. Hij is een kleinzoon van Willem Lijesen, die in de Eerste Wereldoorlog op Walcheren heeft gediend. Drs. Huib Eversdijk (Kapelle 1933) is o.a. lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, dijkgraaf van het waterschap "De Drie Ambachten" en oud-dijkgraaf ad-interim van het water schap "Zeeuwse eilanden"; hij is voorzitter van het bestuurlijk overleg van de fusie Zeeuws-Vlaamse waterschappen. Prof. Dr. Carlo H.R. Heip (Ukkel 1945 is directeur van het Centrum voor Mariene en Estuariene Oecologie te Yerseke en leider van de werkgroep Oecosysteemstudies. Hij is buiten gewoon hoogleraar aan de Rijks Universiteit van Gent. Hij is gespecialiseerd in de biologie van bodemorganismen en actief in internationale organisaties, die betrokken zijn bij het onderzoek van kustgebieden. Prof. Dr. Marten Hemminga (Vlaardingen 1954) is leider van de werkgroep Litorale Vegetatie van het Centrum voor Mariene en Estuariene Oecologie te Yerseke en buitengewoon hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. 229

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 231