TIEN JAAR HOGESCHOOt ZEELAND verenigt van wat vóór 1987 HTS, School voor HEAO, Hogere Zeevaartschool, de Christelijke en de Rijks Pedagogische Akademie (PABO), alsook de Verpleegkundeafdeling en de afdeling Hoger Laboratoriumonderwijs van de Zeeuwse Academie voor Chemie en Gezondheid waren. 1 H.K.H. Prinses Mar griet een rondgang. Hier komt ze het laboratorium van de opleiding Aquatische Ecotechnologie binnen. Links naast haar bestuursvoor zitter drs. N.J. Gin jaar-Maas, daarachter de burgemeester van Vlissingen, J. Th. van der Doet. Rechts van de prinses de ambassadeur van het Koninkrijk Spanje, José Maria Pons. Geheel rechts de op leidingsmanager Aqua tische Ecotechnologie, ing R.C. Boeije. Bouwkundig een eenheid van het kopstation Vlissingen naar de bewoonde wereld gaat, komt, als hij niet de voetgangersroute over de sluizen naar de Vlissingse binnenstad neemt, al vrij snel langs het markante gebouw van de Hogeschool Zeeland. De oude kern van dat gebouwencomplex dateert uit de jaren zestig, maar dat zie je er niet aan af. Architect Ben Westenburger van het Bureau Rothuizen, Van Doorn en 't Hooft is er in geslaagd de oude gebouwen te integreren in een nieuw bouwkundig concept. Voor de passanten staat het geheel er als een architectonisch staaltje van hoe oud en nieuw met elkaar tot een bouwkundige eenheid gesmeed kunnen worden. Voor veel treinreizigers is dit gebouw eindbestemming. Ze studeren of werken er. Het ligt op een loopafstand van zo'n vijf minuten van dat station en dus ook van de aanlegsteiger van de veerboot naar Breskens. Je zou op het eerste oog zeggen: hoe hebben ze het voor elkaar Bij de opening van gekregen om op zo'n verkeersgunstige locatie de enige hoge- de hogeschool op I I oktober 1996 maakte 28

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 30