AAR HOGESCHO van de Open Universiteit. Dat is sinds zijn ontstaan in 1985 in de Zeeuwse Bibliotheek gevestigd. Met name de faciliteit van een Open Leren Centrum in de hogeschool kan een reden zijn om de voorkeur aan deze locatie te geven. Als dat gerealiseerd wordt is al het hoger onderwijs in de Provincie Zeeland in de gebouwen van de Hogeschool Zeeland geconcentreerd, want het is ook een lesplaats voor de deeltijd lerarenopleiding beroepsonderwijs van de vestiging Rotterdam van de Pedagogisch Technische Hogeschool Nederland, die thans deel uitmaakt van de Fontys hogescholen. Er moet van "gebouwen", meervoud, gesproken worden, omdat de hogeschool naast haar hoofdvestiging een dependance heeft aan de Boulevard Bankert, waar de maritieme opleidingen sinds jaar en dag gehuisvest zijn. 2 De centrale huisvesting in Vlissingen was van meet af aan ingege ven, omdat de meeste partners in de fusie van Zeeuwse hoge scholen in 1987 reeds in Vlissingen gehuisvest waren. Dat gold voor de Hogere Zeevaartschool en de in het Instituut voor Hoger Beroepsonderwijs (I.H.B.O.) bestuurlijk verenigde HTS, HEAO en School voor Fysiotherapie. De laatste moest van hogerhand al snel afgestoten worden vanwege een te geringe instroom van studenten. Landelijk moesten in 1988 de toen bestaande twintig opleidingen fysiotherapie teruggebracht worden tot elf. Per 1 augustus 1988 ging deze opleiding voor Zeeland verloren; De drie segmenten van het oude HTS- gebouw links zijn met de drie nieuwe vleu gels rechts verbonden door een ruimte met een gebogen kapcon structie: het atrium van de hogeschool. 30

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 32