EN JAAR HOGESC view met De Beijl in 1987 op. De Beijl zelf zei er toen over dat hij niet had gedacht dat de afzonderlijke instituten zich zo diep in hun eigen stellingen hadden ingegraven. Elk van die instituten wilde de eigen positie veilig stellen. Dat was als het ware een politiek gegeven. Men wilde de standplaatsen Vlissingen, Middelburg en Goes handhaven. Dat speelde vooral bij Goes en Vlissingen. Men wilde een zware vertegenwoordiging in het bestuur, om een vinger in de pap te kunnen houden. 4 In 1987 telde het bestuur dertig leden. Acht kwamen er uit het bestuur van de Zeevaartschool, zes uit dat van de HTS, vijf uit het bestuur van de School voor HEAO, vier uit de besturen van de samenwerkende Pedagogische Akademies, vier uit dat van het Hoger Gezondheids Zorg Onderwijs en twee uit dat van het Hoger Laboratorium Onderwijs. De voorzitter - De Beijl - was onafhankelijk. Er kwam een Centrale Directie, waarin elk instituut een lid benoemde. De voorzitter van de Centrale Directie kwam van het I.H.B.O. Dat was destijds ir. T. Douma. De financieel directeur, R.K. Jackson, kwam van het maritiem instituut "De Ruyter". De samenwerkende Pedagogische Akademies vaar digden M.P.F. Haak, afkomstig van de Christelijke Pedagogische Akademie, af om directeur personeelszaken te worden en de Zeeuwse Academie voor Chemie en Gezondheid had met Dr. M.M. Springer ook een vertegenwoordiging in de Centrale Directie. Springer kreeg de portefeuille onderwijs. A.J. Kaland, hier als spreker bij de opening van het academisch jaar 1989. Hij heeft bij de totstandkoming van de hogeschool een belangrijke rol gespeeld. Drs. N.J. Ginjaar- Maas is voorzitter van het stichtings bestuur van de hoge school sinds 1996. 32

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 34