In feite geldt dat voor de meeste HZ-opleidingen. Alleen die voor leraren basisonderwijs (PABO), de HBO-Verpleegkunde, Aquatische Ecotechnologie, de opleiding tot maritiem officier (MAROF) en de opleiding bedrijfseconomie (BE) voldoen aan dat criterium. Internationale uitstraling: gespecialiseerd op water ehalve de regionale functie is er sprake van een nationale, zelfs internationale uitstraling. Dat geldt enerzijds studies waarvan er slechts één of maar enkele in Nederland zijn, anderzijds opleidin gen die studenten uit het buitenland trekken. De gespecialiseerd- heid van de hogeschool op water, watermilieu, watertransport komt daarin tot uiting, net als de sterke internationale gerichtheid. Wat de specifieke studies betreft gaat het in de eerste plaats om de opleiding tot maritiem officier, die vanuit de vroegere Zee vaartschool is ingebracht. Daarvan zijn er in Nederland slechts vier. Naast die in Vlassingen is er een in Rotterdam, een in Amsterdam en een op Terschelling. Afgeleid van de opleiding tot maritiem officier is de studie Logistiek en Technische Vervoerskunde. In feite is dat een directe opleiding voor banen, waarin traditioneel afgestudeerde stuurlieden terecht kwamen, als ze na een loopbaan op zee een carrière aan de wal zochten. Luchtfoto van de De op integraal waterbeheer gerichte studie Aquatische Vlissingse Boulevard uit juni 1997. Direct voorbij de hoogbouw van Residence Belvé dère, het Arion Hotel en Residence Tromp ligt de Zeevaartschool met uitzicht op het water. Die aantrekke lijke locatie voor toe komstige maritiem officieren heeft de hogeschool als enige gebouw buiten de hoofdvestiging aan de Edisonweg gehand haafd. Vanuit de les lokalen hebben de studenten in de voorbijvarende sche pen als het ware uit zicht op hun praktijk en hun toekomst. 37

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 39