H O De minister van onderwijs heeft dit jaar een commissie ingesteld om de Nederlandse validatie van het diploma te regelen Spanje ranje is voor de Hogeschool Zeeland een verhaal apart. In 1996 werd met een tentoonstelling van werken van de Spaanse kunste naar Ripolléz en een optreden van de flamengo-gitarist Eric Vaar- zon Morel de tienjarige relatie met Spanje gevierd. Na de reorga nisatie heeft de hogeschool een eigen Directie Internationalisering gekregen. De eerste directeur in deeltijdfunctie - hij is tevens directeur van de Faculteit Onderwijs en Gezondheidszorg - is A. Vermunt, de pionier die aan de wieg stond van de nu zeer intensieve relaties met Spanje. Samen met een commerciële part nerorganisatie in Spanje, de World Univer sity, worden de vleugels nu uitgeslagen naar Latijns-Amerika. Vermunt heeft tien jaar geleden een net werk van bedrijven in Spanje opgezet, waar Nederlandse studenten stage kunnen lopen. Tegelijk werden er contacten gelegd met universiteiten, waaraan studenten een deel van hun studie konden volbrengen. Bk 1 Inmiddels is er een liaison met de boven- De bijzondere relatie met Spanje werd in 1996 gevierd met een tentoonstelling van de Spaanse schilder Ripolléz. De Spaanse Koning Juan Carlos ontmoette hem en enkele Spaanse studenten van de hogeschool Zeeland op het abdijplein in Middelburg, waar hij was vanwege zijn onderscheiding met de Four Freedoms Award. Dankzij A.J.M. Vermunt, directeur internationalisering, heeft de hogeschool bijzondere connecties met Spanje. 39

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 41