Tenslotte TIEN JAAR HOGESCHOOL ZEELAND genoemde World University, die zelf veertien vestigingen in Spanje heeft. Spaanse studenten volgen er studies, die bestaan uit modules van diverse buitenlandse universiteiten en hogescholen, studies, die hen het recht geven op diploma's van de verschillen de instituten en daarmee een grotere kans op de internationale arbeidsmarkt. Een aantal van de modules wordt aan een buiten landse instelling gevolgd. Op deze wijze zijn er enkele honderden Spaanse studenten ingeschreven bij de HZ. Hun verblijf in Vlissingen is gemiddeld driemaal twee maanden. De hogeschool heeft thans ook een eigen bureau in Madrid dat samen met de World University seminars en trainingen organi seert in cross cultural management, total quality management, environmental care management en health care management, en dat diensten verleent inzake marktverkenningen, marktonderzoek en administratief-juridische aangelegenheden. LVn tien jaar tijd heeft de hogeschool zich zeker een plaats vero verd binnen de Zeeuwse samenleving. Onbetwist, maar niet onaan tastbaar. De sterke kanten liggen duidelijk in de gespecialiseerde op-leidingen, die aan het water gerelateerd zijn. De bouw van de Westerscheldetunnel leidt in dit opzicht tot een onderzoek naar een mogelijkheid om te komen tot een studie Ondergronds Bou wen. Als dat gerealiseerd kan worden, dan zal het, net als Aqua- tische Ecotechnologie, een in Nederland unieke HBO-studie zijn. In eerste instantie wordt gemikt op een deeltijd post-HBO studie, mogelijk leidend tot een Master of Science degree. Sterk is ook de internationale oriëntatie, waarcioor enkele honder den buitenlandse studenten aan de hogeschool staan ingeschre ven. Ze doen de economische balans van de HZ zeker goed. Aan de andere kant van diezelfde balans staan opleidingen, die onvoldoende groot zijn om economisch goed te kunnen draaien. Het college van bestuur is zich daar terdege van bewust, maar wil, omwille van de regionale functie, alles in het werk stellen om die opleidingen zoveel mogelijk te behouden. Dat daar een Zeeuws belang mee is gediend is buiten kijf, maar of daar in de toekomst niet over gekift zal worden is in de schoot van diezelfde toekomst verborgen. 40

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 42